profil

Przemówienie na zakończenie gimnazjum

poleca 84% 734 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Szanowna Dyrekcjo! Drodzy Nauczyciele i Wychowawcy! Koleżanki i Koledzy!
Po raz ostatni zebraliśmy się tutaj, aby uroczyście zakończyć te trzy lata spędzone razem w gimnazjum, aby jeszcze tylko raz popatrzeć na tę szkołę, nauczycieli, znajomych.
Jestem przekonana, że dla każdego jest to chwila smutna, ponieważ rozstajemy się po wspólnie spędzonych latach w murach tego gimnazjum. Latach pełnych wzlotów i upadków, radości i smutków.

Drodzy wychowawcy! Mamy nadzieję, że będziecie nas dobrze wspominać. Dziękujemy wam za wasz trud i serce, jakie nam okazaliście. Aż nazbyt dobrze wiemy, że często byliśmy dla was ciężarem, sprawialiśmy kłopoty. Przepraszamy za wszystkie te przykre chwile. Mamy nadzieje, że zapomnicie o naszych błędach, a w pamięci waszej zapadną tylko te dobre chwile!

Z całego serca pragnę podziękować Panią Dyrektor. Dziękujemy, że opiekowaliście się nami i troszczyli. Dbaliście o nasze bezpieczeństwo na różne sposoby. Chcieliście, żeby szkoła była naszym drugim domem.

Chciałbym podziękować nauczycielom, którzy pomagali nam zdobywać wiedzę. Próbowali oni rozbudzić w nas ciekawość świata. Starali się pogłębiać naszą naukę na każdym przedmiocie. Przez te trzy lata ich największym celem było naprowadzenie nas na taką drogę abyśmy wyrośli na wartościowych i uczciwych ludzi.
Podziękowania składam również naszym kochanym rodzicom za pomoc możliwości ukończenia szkoły. Pilnowaliście nas na każdym kroku, chcieliście żebyśmy mieli jak najlepsze stopnie i zachowanie. Codziennie, gdy przychodziliśmy ze szkoły do domu pytaliście się nas ? jak w szkole? My, co prawda zawsze odpowiadaliśmy to samo, czyli ? dobrze, w tedy nawet, kiedy dostaliśmy z czegoś złą ocenę albo coś przeskrobaliśmy.

Aż nazbyt dobrze wiemy, że często byliśmy dla was ciężarem, sprawialiśmy kłopoty. Przepraszamy za wszystkie te przykre chwile. Mamy nadzieje, że zapomnicie o naszych błędach, a w pamięci waszej zostaną tylko same dobre chwile!

Sądzę, że każdy z Nas pamięta dzień z przed tych trzech lat, kiedy pierwszy raz przekroczyliśmy próg tej szkoły. Wtedy nikt z Nas nie wiedział jak spędzimy ten czas, nikt nie przypuszczał, że minie on tak szybko i bezpowrotnie...

Już od pierwszych chwil spędzonych na lekcjach czy boisku można było poczuć tą niesamowitą, niepowtarzalną atmosferę panującą w tej szkole. Atmosfera ta napawała Nas chęcią do odnoszenia sukcesów, do zdobywania wiedzy. Pomogli Nam w tym Nasi nauczyciele, którzy w Naszą naukę i wychowanie wkładali wiele pracy i serca. Na różne sposoby próbowali obudzić Nasze szare komórki i sprawić, że wciąż będziemy ?głodni? wiedzy. To dzięki Nim dziś jesteśmy w tym miejscu...

Te trzy lata spędzone w gimnazjum minęły tak szybko... Każdy przeżył tu wiele wzlotów, wspaniałych i wesołych chwil, których nie zapomni do końca życia, ale i również upadków, o których rzadko, kto lubi mówić. To tu poznaliśmy wielu z Naszych obecnych przyjaciół, zaczęliśmy uczyć się żyć i rozwiązywać Swoje problemy samodzielnie. Pogłębialiśmy zainteresowania poprzez prowadzenie gazetki szkolnej, uczestniczenie w różnego rodzaju kółkach przedmiotowych czy teatralnych.

1 Września przekroczymy próg szkoły, do której się dostaliśmy. Kolejny raz zaczniemy od nowa. Poznamy nowych ludzi, nawiążemy nowe znajomości. Mam nadzieję, że mimo to nikt z Nas nie zapomni tych trzech lat spędzonych w tym oto gimnazjum.

Z ogromnym żalem musze pożegnać panią dyrektor, nauczycieli oraz koleżanki i kolegów. Z ogromnym żalem, ponieważ było nam tu dobrze, atmosfera panująca w tym gimnazjum będzie niezapomniana.

Zapewniamy wam drodzy pracownicy tej szkoły, że zapamiętamy was jako wspaniali nauczyciele, dyrektorzy, woźni. Obiecujemy, że gdy w przyszłości, gdy zobaczymy was na ulicy powiemy wam z wielkim wdziękiem dzień dobry. Nie zapomnimy także bardzo nowoczesnej, wyremontowanej szkoły.

Na zakończenie chciałabym pogratulować wyników z egzaminów. Rozpoczynają się wakacje. Będziemy przez ten czas nabierali siły do nauki, jaka czeka nas w nowych szkołach. Pierwszego września zaczniemy od nowa naukę w szkołach, które sobie wybraliśmy. Zdobędziemy nowe znajomości, ale jestem przekonana, że nie zapomnimy o szkole, w której spędziliśmy trzy lata naszego życia.

Dziękuję zgromadzonym za uwagę, raz jeszcze składam podziękowania dla nauczycieli, wychowawców oraz wszystkich pracowników gimnazjum. Życzę wszystkim dalszych sukcesów w rozwijaniu wiedzy.
Dziękuje za uwagę i życzę dalszych sukcesów.

Podoba się? Tak Nie
Sprawdzone hasła:

Czas czytania: 4 minuty

Formy wypowiedzi