profil

Rozprawka, powody dla których w Afryce głoduje i umiera tyle ludzi.

poleca 85% 152 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Dla ludzi w dzisiejszych czasach jedną z najważniejszych wartości jest kariera, zakładanie rodziny odkładają na drugi plan. Z dnia na dzień ich życie coraz bardziej przypomina ?wyścig szczurów? za pieniędzmi. Nie mają czasu na spotkania ze znajomymi nie wspominając już o innych rzeczach. Dlatego losy ludzi z innych kontynentów są nam tak obce. W swojej rozprawce postaram się udowodnić, że wszyscy jesteśmy na swój sposób ?mordercami?.
XXI wiek, technologia brnie w niesamowitym tempie w górę. Państwa koreańskie codziennie zaskakują nas nowymi ?wynalazkami?. Media nagłaśniają o tym bardzo często, ponieważ nowości bardzo interesują ludzi. Telewizja, która ma ogromny wpływ na społeczeństwo wie, jakie programy emitować i co sprawia wzrost oglądalności. Dlatego chciałam nawiązać do tego, iż sprawy Afryki są nam między innymi, dlatego obce. Większość ludzi nie interesuje życie innych. Najbardziej popularne są programy rozrywkowe, dlatego, że to właśnie przy nich można się zrelaksować i pośmiać. Dziennikarze są świadomi tego, ze w Afryce codziennie giną ludzie z powodu głodu, chorób między innymi malarii i AIDS, a wojny domowe prowadzone na tym kontynencie trwają do dziś. W Stanach Zjednoczonych gdzie ludzie maja zawsze ?pełne miski? za oceanem drudzy nie maja nawet z powodu suszy, czego się napić. Akcje humanitarne dla tych ludzi są oczywiście organizowane, ale to o wiele za mało, co moglibyśmy dla tych ludzi zrobić.
W Afryce oprócz suszy, głodu, wojen domowych ogromnym problemem są również śmiertelne choroby. Ludzie tam nie zabezpieczają się przez stosunkiem płciowym a przecież nosicielami wirusa HIV na Czarnym lądzie jest 30 milionów osób. Najbiedniejszych nie stać na leki, dlatego tak bardzo potrzebne są pieniądze dla nich, ale także ubrania i żywność.
Ludzie uważają, że sprawy innych są dla nich nieważne i obce. Wykazują brak zainteresowania i obojętność. Nie okazują pomocy, bo myślą, że ich to nie dotyczy i wszystkim powinien zająć się rząd i inne instytucje państwowe. Tak naprawdę jest to również nasz problem. Problem całego świata. Na szczęście jest wiele osób niosących pomoc, którzy robią to z dobrowolnie i nie oczekują za to pieniędzy. Po prostu chcą im pomóc w dobrej wieże.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 2 minuty

Ciekawostki ze świata