profil

Zwycięstwo czy klęska Stanisławy Bozowskiej?

poleca 84% 523 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Wbrew temu co na ten teman mogą sądzić inni uważam, iż Stanisława Bozowska odniosła zwycięstwo. Mimo wczesnej śmierci zdażyła zrealizować część wytyczonych przez siebie planów. Teraz przedstawię kilka argumentów potwierdzających moją tezę.
Po pierwsze to właśnie Stasia nauczyla czytać i pisać wiejskie dziecinie pobierającprzy tym żadnej opłat, czyli ronila to bezinteresownie. Rozmilowała ich także w literaturze. Dowodem na to są książki, Które pożyczała młodzieży. Były one wyszarzałe i brudne co świadczy o dużej ilość czytelników. Udostepniała także uczniom wiele materiałów które posiadała. Zwalczała ciemnotę i zacofanie.
Po drugie Stanislawa Bozowska realizowała hasła epoki. Szerzyła oświatę wśród ludzi oswiatę. Niestety udalo jej się to jednynie w jednostkowym zakresie. Jednak gdyby wszyscy tak postępowali kraj rozwijałby się szybciej.
Kolejnym argumentem jest to, że napisała podręcznik "Fizyka dla ludu", któy miała na celu objaśnienia ludności większej rzeczywistośći ktora ich otaczała. Stasia nie była zwykłą nauczycielką. Uparcie dążyła do celu którym było to zeby pobudzić ludzi do myślenia.
Uważala, iż Stanisława wygrała swoje życie, dażąc uparcie do postanowionych celów. Mimo iż żyła w wilekim ubustwie wytrwale walczyła pokonując różne przeszkody. Była postacią nieugiętą wolą walki ze złem, wiernia swym młodzienczym ideałom, a także pogodna, cierpliwa i życzliwa zarazem.
Uważam, że przedstwione przez mnie argumenty potwierdzają moję tezę, iż Stabisława Bozowska odniosła zwycięstwo moralne!

Podoba się? Tak Nie
Sprawdzone hasła:

Czas czytania: 1 minuta