profil

Być patriotą

drukuj
poleca 85% 620 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Być patryjotą to stawać do walki w czasie zagrożenia ojczyzny.Dobrym tego przykładem było to, kiedy Polska była pod zaborami oraz w pierwszej i drugiej wojnie światowej jak i w stanie wojennym. To właśnie wtedy, Polacy byli gotowi umrzeć za ojczyznę i za wolność.
Lecz patryjoci są nie tylko w polsce lecz na całym świecie.
Kolejnym przykładem patryjotyzmu była japońska jednostka kamikadze, ataki samobójcze mające zadanie unicestwić cel jak i atakującego. Czy ci ludzie byliby w stanie na takie poświęcenie gdyby nie byli by patryjotami? Nie ponieważ to patryjotym daje im siłę do tak radykalnego działania.
Czy faszyzm to oznaka patryjotyzmu? Doktryna faszystowska została ogłoszona zaraz po I wojnie światowej przez Benito Mussoliniego w roku w 1919.
Faszyzmem włoskim inspirował się Adolf Hitler. Moim zdanie faszyści byli niejako patryjotami ponieważ za swoim wodzem poszli nawet na pewną śmierć i służyli mu do samego końca III Rzeszy.
Moim zdaniem bycie patriotą w współczesnych czasach nie jest trudne
Dziś, aby być patriotą wystarczy szanować mienie ojczyzny, własność społeczną, nie należy czuć sie wyższym wobec innych narodów, bo tym cechuje sie właśnie nacjonalista, a także powinien umieć być krytyczny wobec swoich rodaków.
Na koniec chaciałem napisać i podkreślić że każdy z nas może i powinien być patryjotą nieważne jakiego jest się pochodzenia.


Polecasz? Tak Nie
Komentarze (1) Brak komentarzy
14.4.2010 (18:19)

praca napisana z sensem ale gramatycznie nie za dobrze...moja polonistka więcej jak 3 by nie dała ;)

Formy wypowiedzi