profil

Człowiek nie może do końca zrozumieć samego siebie bez Chrystusa.

poleca 85% 176 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Człowiek jako istota stworzona przez Boga od zawsze poszukuje sedna swojego istnienia oraz prawd dotyczących swojego życia.
Istnieje tyle teorii ilu jest ludzi na świecie. Każdy, wyznający jakąś religie, wierzy w swojego Boga i żyje według jest przykazań. Tak naprawdę Bóg jest tylko jeden. To człowiek wymyślił różne sposoby jego czczenia i wiary. Ciężko jest powiedzieć czyja religia jest właściwa.
Moim zdaniem wszystkie są dobre. Jednak całkowicie oddaję się religii, którą wyznaję. Gdyby nie Bóg człowiek nigdy nie miałby nawet możliwości zastanowić się nad swoim istnieniem. Bóg tchnął w ciało człowieka duszę, bez niej człowiek byłby tylko bezwładną materią. Dzięki duszy odczuwamy te najtrudniejsze do zdefiniowania rzeczy jakimi są miłość, przyjaźń, smutek, cierpienie. Ludzie Chrystusa mają sumienie, które tak często mówi nam co jest dobre a co nie.
Człowiek otrzymuje od Boga swój czas, który powinien jak najlepiej wykorzystać, by odkryć i zrozumieć prawdę. By poznać Boga, Chrystusa. Taki człowiek "żyjący Bogiem" będzie w stanie zrozumieć rzeczy, które dzieją się na świecie podczas jego ziemskiej wędrówki.
Bez Chrystusa człowiek nie jest w stanie zrozumieć samego siebie. Z Chrystusem będzie rozumiał zarówno siebie jak i otaczających go ludzi.

Podoba się? Tak Nie
Polecane teksty:

Czas czytania: 1 minuta