profil

Książka Alchemik wskazówka jak należy żyć

poleca 85% 104 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Pod okładką książki, pt. ,Alchemik" napisaną przez Paula Coelho kryje się wiele przesłań. Przedstawiony w powieści świat możemy określić jako parabole-za pomocą prostej, nieskomplikowanej i ponadczasowej historii opowiada o ludzkich marzeniach i zachowaniach. Dlatego uważam, że powieść P. Coelho jest wskazówką jak należy żyć i postaram się przytoczyć kilka bardzo prostych zasad poety dzięki którym życie nabierze sensu.
Jako pierwsze moją uwagę przykuły słowa: ,,Im bardziej zbliżamy siędo naszych marzeń, tym bardziej Własna Legenda staje się jedyną racją bytu". Można przez to rozumieć, że jeśli decydujemy się na spełnienie swoich najskrytszych marzeń, to im bliżej jesteśmy celu tym bardziej wierzymy, że podjęliśmy słuszną decyzje. Dopiero wtedy dociera do nas, iż bez stworzenia własnej drogi w życiu, bylibyśmy nieszczęśliwi.
Coelho napisal: ,,Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat działa potajemnie, by udało ci się to osiągnąć". Jest to jedna z najistotniejszych i najpiękniejszych sentencji autora, ponieważ człowiek powinien w siebie wierzyć, działać tak żeby osiągnąć cel. Nic nie dzieje się przypadkiem. Wszystko co się wokół nas dzieje zależy wyłącznie od nas.
Autor wzywa nas do odważnej aktywności: ,,Jest tylko jeden sposób nauki-poprzez działanie". Nawiązuje on do tego, że jeśli żyjemy bezczynnie to będziemy biedniejsi intelektualnie. Tylko poprzez działanie możemy rozwijać się i spełniać.
Przesłanie książki Paula Coelho jest dosyć proste-człowiek powinien wierzyć w siebie i sam decydować o swoim losie. Ważne są też znaki, które musimy odczytywać, by spełnić Własną Legendę, czyli to, co zawsze pragnęliśmy i powinniśmy robić. ,,Alchemik" kieruje ku życiu wewnętrznemu i duchowemu, o którym współczesny człowiek często zapomina.

Podoba się? Tak Nie
Sprawdzone hasła:

Czas czytania: 1 minuta