profil

Czy poleciłbyś i komu książkę "Alchemik"

poleca 86% 102 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Książkę, pt: „Alchemik” napisał brazylijski pisarz, Paulo Coelho. Dzieło to zostało napisane w taki sposób, że swoją treścią pomoże dostrzec nam pewne sytuacje w naszym życiu, bądź też zmieni nasze życie na lepsze.
Szczególnie poleciłbym tę książkę młodzieży, mam zwłaszcza na myśli trzecią klasę gimnazjum. Czemu akurat tę klasę? Odpowiedź jest prosta, otóż właśnie uczniowie klas trzecich gimnazjum stoją teraz przed poważnym wyborem, jakim jest wybór nowej szkoły, a nikt za nich tej decyzji nie podejmie. Muszą się zdecydowac do czego tak naprawdę chcą dojśc w swoim życiu. Taką decyzję podjął też główny bohater, jakim był szesnastoletni chłopiec o imieniu Santiago. Uznał, że jego wszystkie myśli i marzenia prowadzą do jednego, aby zostac pasterzem. Chciał beztrosko podróżowac po świecie i podjął taką decyzję. Dla tego wszystkiego zrezygnował z seminarium i opuścił własny dom i rodzinę.
Uważam, że ta książka jest bardzo wskazana do przeczytania, osobom, które są zagubione, bądź też nie widzą sensu swojego życia. Otóż najważniejszym jest, aby wypełnic własną legendę. A co to oznacza? Oznacza to między innymi, abyś robił w życiu to co naprawdę chcesz robic i to co kochasz. Jeżeli robisz coś i czujesz, że to nie jest twoja prawdziwa pasja, zmień to. Nie możesz bac się zmian w swoim życiu, wprowadzenia czegoś nowego, zmian, które mogą się przyczynic do rozkwitu twojego szczęścia. W przypadku jeśli nie zrobisz tego, to będziesz cały czas niezadowolony. Santiago w pewnym momencie swojego życia zrozumiał, że tak naprawdę to on nie chce być pasterzem owiec, lecz chce odnaleźć skarb w Egipcie. Postanowił zaryzykowac po raz drugi, mimo przeciwności losu i rabunku, którego stał się ofiarą.
Myślę, że każdy powinien przeczytac tę książkę nie zważając na wiek, ponieważ jest ona napisana językiem potocznym, łatwym do zrozumienia. Na dodatek odpowiednio jest dobrana czcionka pisma, dzięki czemu szybko i przyjemnie się ją czyta. Nie myśl, że jeżeli jesteś dorosły, to nie możesz już przeczytac tej książki, nie. Jest to całkowita nieprawda. Czytając ją każdy z nas może się czegoś nauczyc, wyciągnąc jakieś wnioski. Na dodatek ta książka opiera się na Biblii. Można tam znaleźć historie, które zostały wcześniej opisane w Piśmie Świętym. Jest to naprawdę bardzo dobre rozwiązanie, gdyż poprzez te odniesienia możemy także przypomniec sobie, że Biblia jest Księgą do czytania. Czyta niech więc każdy, kto tylko może.
Książka „Alchemik” jest dziełem niezwykłym, które przekazuje nam wiele wiedzy na temat życia i postępowania ludzkiego. Jej cała treśc opiera się na Biblii. Paulo Coelho pisząc tę książkę stworzył coś pięknego, co nie tylko sprawia nam przyjemnośc z samego czytania, ale także możemy wyciągnąc z niej pewne wnioski. Powinien przeczytac ją każdy, gdyż jest to po prostu wspaniałe źródło wiedzy.

Podoba się? Tak Nie
Sprawdzone hasła:

Czas czytania: 2 minuty