profil

Czy komunizm i nazizm to ideologie śmierci?

poleca 92% 101 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Czy komunizm i nazizm to ideologie śmierci?

Nazizm i komunizm to dwie wielkie ideologie polityczne, dwie wielkie ideologie pogardy i śmierci. Dlaczego?
Ideą tych dwóch systemów było zdobycie władzy na całym świecie, bez względu na wielkie ofiary w ludziach.
Aby zobaczyć, jak wielką tragedią było wprowadzenie tych dwóch systemów, wystarczy zobaczyć, ile ludzi zostało zabitych w imię bezsensownej ideologii Hitlera i Stalina.
Obozy koncentracyjne, w których życie przypominało piekło, więzienia, w których skazani byli traktowani w nieludzki sposób, masowe egzekucje- to działo się naprawdę. A wszystko przez to, że jedna osoba zapragnęła zdobyć władzę nad całym światem i zabić ludzi, którzy nie byli godni być jego sługami.
Najbardziej okrutny los spotkał Żydów i Cyganów. Zostali skazani na biologiczne wyniszczenie. Już na początku wojny zostały dla nich wydzielone specjalne miejsca- getta, których opuszczenie karane było natychmiastową śmiercią- Ssmani i policjanci strzelali, nie pytając o powód wyjścia. Aby łatwiej było rozpoznać żydów, musieli nosić na ramieniu opaskę ze specjalnym znakiem- gwiazdą Dawida. Została im odebrana cała własność.
Warunki w gettach były okropne- głód, smród i ubóstwo.
Nasz naród także skazany był na wyniszczenie. Były to masowe wysiedlenia, aresztowania, egzekucje. Ludzi wywożono do obozów bydlęcymi wagonami. Brak dostępu do wody i powietrza spowodowały, że w czasie transportu poumierało bardzo dużo więźniów. Łapanki, śmierć- to był chleb powszedni naszych rodaków.
Okupant zastosował także zasadę odpowiedzialności zbiorowej- za najdrobniejsze wykroczenie zabijana była duża grupa ludzi.
Lecz nie tylko Niemcy prowadzili politykę wyniszczenia. Okupacja radziecka nie różniła się za wiele od okupacji niemieckiej. Ludzie byli masowo aresztowani, wywożeni na przymusowe rooty do obozów pracy, m.in. na Syberii.
Te dwa systemy spowodowały nie tylko śmierć w ludziach. Do unicestwienia doprowadzili całą naszą kulturę.
Myślę, że dzięki tym argumentom udowodniłam, że komunizm i nazizm to rzeczywiście ideologie pogardy i śmierci.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta

Ciekawostki ze świata