profil

Wpływ pola magnetycznego i elektromagnetycznego na organizmy żywe

Ostatnia aktualizacja: 2021-03-17
poleca 83% 1366 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

WPŁYW NA CZŁOWIEKA


Ziemia wytwarza swoje pole magnetyczne. Wiadomo również, że najmniejsza cząstka organizmu żywego tworzy takie pole. Dzięki istnieniu tego pola może nasz organizmu normalnie funkcjonować, możliwy jest przepływ krwi i prawidłowy metabolizm. Powoduje wzbudzanie cząsteczek i atomów, a także duże zmiany na poziomie atomowym. Zwiększa aktywność cząsteczek i przyspiesza metabolizm komórek, rozszerza naczynia krwionośne, zmniejsza krzepliwość krwi oraz zdolność płytek krwi do zlepiania się i zwiększa wychwytywanie tlenu. Bez istnienia pola magnetycznego nie byłoby więc praktycznie możliwe życie człowieka.

Odkryto również, że znaczenie mają różne bieguny. Pole magnetyczne o biegunie północnym (ujemnym) – wpływa korzystnie, a pole magnetyczne o odwrotnym biegunie, czyli biegunie południowym (dodatnim) – ma złe oddziaływanie na organizmy żywe, ponieważ zmniejsza wychwytywanie tlenu, a także powoduje zakwaszanie tkanek.

Każdy narząd naszego organizmu wytwarza pole elektromagnetyczne, które jest w harmonii z polem magnetycznym Ziemi i z oddziaływaniem z kosmosu. Przez wewnętrzne siły w naszym organizmie, może płynąć krew w żyłach i tętnicach.

W dobie dzisiejszej techniki, gdzie powstaje wiele urządzeń wytwarzających sztuczne pole elektromagnetyczne, nasz organizm nie może już korzystać z naturalnego pola magnetycznego Ziemi w pełnej mierze. Zakłóca on nasze biopole i komórki przestają normalnie funkcjonować. Z coraz większym trudem utrzymują wewnętrzną równowagę biologiczną (homeostazę). Zaburzenia w środowisku wewnętrznym człowieka powoduje spadek energii życiowej, gorsze przyswajanie składników odżywczych, upośledzenie procesów metabolicznych. Skutkiem tego jest wystąpienie chorób.

Dzięki magnetostymulacji, czyli oddziaływaniu na organizm zmiennym polem magnetycznym o niewielkiej energii i natężeniu mieszczącym się w granicach pola ziemskiego, możemy przyswoić tlen, sole mineralne i wydalić substancje odpadowe. Sprawia, że magnetyczne pole naszych komórek wracają do wartości prawidłowych.

WPŁYW NA ZWIERZĘTA


Niektóre gatunki zwierząt, zwłaszcza pszczoły i ptaki, mają tzw. „zmysł magnetyczny. Posiadają narząd, dzięki któremu odnajdują kierunki świata za pomocą pola magnetycznego Ziemi. Żółwie morskie migrują tysiące kilometrów po otwartym oceanie, dążąc do miejsc lęgu i żerowania. Kierują się w swoich migracjach swoistą "mapą" magnetyczną. Jak ostatnio wykazano jest to umiejętność ustalania pozycji geograficznej na podstawie subtelnych zmian pola magnetycznego Ziemi, podobnej w działaniu do GPS. Na podstawie informacji uzyskanych z pola magnetycznego mogą stwierdzić, gdzie są w stosunku do swojego celu wędrówki. W wyniku prowadzonych od wielu lat badań nad wpływem pól magnetycznych na organizmy ryb, udało się ustalić m.in., że pole magnetyczne wykazuje znaczący i różnoraki wpływ na zachowanie się gamet (jaja i plemniki), rozwój i przejawy funkcji życiowych zarodków i larw ryb, a w tym wymianę wodną i gazową, motorykę układu krążenia, oraz ich orientację przestrzenną.

WPŁYW NA ROŚLINY


Oddziaływanie zewnętrznego, stałego pola magnetycznego może wpływać na prędkość i kierunek przemieszczania się spolaryzowanych cząstek substancji, co w konsekwencji może decydować o tempie i kierunku wielu procesów życiowych odbywających się w roślinach.

Podoba się? Tak Nie
Komentarze (2) Brak komentarzy

doobra praca , dzięki :)

Krótko i na temat. Super praca:)

Treść zweryfikowana i sprawdzona

Czas czytania: 2 minuty