profil

Przemowienie na zakończnie gimnazjum

poleca 88% 103 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Szanowny panie dyrektorze
Drodzy Nauczyciele
Kochani Rodzice
Koleżanki i koledzy

Dzisiejsze spotkanie jest spotkaniem pożegnalnym. Za chwile odbierzemy świadectwa ukończenia gimnazjum. Po raz ostatni przybyliśmy tu jako uczniowie.
Na wstępie pragnę złożyć podziękowania za trud włożony w nasze wychowanie i edukacje, za dobrą rade, opiekę i wsparcie – nauczycielom a w szczególności naszej wychowawczyni pani... .

Następnymi osobami, dzięki którym mogliśmy ukończyć szkołę są nasi rodzice. To oni pierwszy raz nas tu przyprowadzili i każdego dnia poganiali abyśmy zdążyli stawić się w szkole wraz z dzwonkiem.

Klaso II gimnazjum, wy już za dwa miesiące będziecie tu najstarsi. Mimo, ze nasze wzajemne stosunki nie układały się najlepiej to jednak pragniemy wam podziękować za wspólnie spędzone lata.

Nie byliśmy idealni. Bo któż jest? Nasz pomysły często wyprowadzały z równowagi grono pedagogiczne, mimo to okazano nam wiele zrozumienia i życzliwości. W tym podniosłym i uroczystym dniu pragniemy przeprosić z całego serca za wszystko, co powodowało smutek i oburzenie na waszych twarzach.
Obiecujemy ze jako absolwenci gimnazjum w Chełmcach nie przyniesiemy wam wstydu. Będziemy strąć się zachowywać postawę godną uczniów szkoły mającej jakże wybitnego i wspaniałego patrona – Jana Pawła II. Postaramy się, aby naszym mottem na dalsze życie stały się słowa widniejące na tablicy pamiątkowej; „Musicie od siebie wymagać nawet gdyby inni od was nie wymagali”.

Szkoła była naszym drugim domem. Przywiązaliśmy się do niej przez te 10 lat tu spędzonych. Łza kreci się w oku na myśl ze już nigdy nie zasiądziemy w ławkach naszej klasy.

Zamykamy za sobą pewien etap w życiu. Rozchodzimy się w różne środowiska, spotkamy nowych ludzi, zawrzemy nowe znajomości. Lecz nasze wspomnienia najlepszych, młodzieńczych lat życia będą zawsze związane z ta szkołą. Mamy nadzieje ze i wy drodzy nauczyciele również będziecie nas milo wspominać. Bo przecież w życiu pamięta się tylko to, co było dobre.

Na zakoszenie chce życzyć wszystkim zebranym wspaniałych, słonecznych i pełnych radości wakacji i abyśmy od września z nowymi siłami podjęli czekające nas wyzwania.

Fotoksiążka szkolna to świetny pomysł na podsumowanie roku szkolnego. Bardzo dobrze sprawdza się jako pamiątka dla każdego z uczniów oraz jako prezent dla wychowawcy i nauczycieli.

Podoba się? Tak Nie
Sprawdzone hasła:

Czas czytania: 2 minuty