profil

Charakterystyka Adama Cisowskiego.

poleca 81% 882 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Głównym bohaterem powieści „Szatan z siódmej klasy” był Adam Cisowski. Był on synem lekarza. Matka wychowywała jego czwórkę rodzeństwa. Adam miał 17 lat i uczęszczał do Gimnazjum w Warszawie.
Adaś to ". . . nieforemny chłopak, nieco pękaty z rozmieszaną czupryną, sądząc po budowie, silny i sprężysty. . . ".
Był on spokojny, opanowany i zrównoważony. Zachowywał rozsądek każdej sytuacji, nie unosił się gniewem, był przeważnie uśmiechnięty i wesoły. Miał zdolność logicznego myślenia i wnioskowania. Posiadał zdolności detektywistyczne. Koledzy darzyli go wielkim autorytetem.
Adam był dobry, mądry, odważny i wrażliwy. Starał się postępować uczciwie. Żałował odkrycia metody pana profesora Gąsowskiego. Wziął winę na siebie i obiecał, że klasa nadrobi zaległości.
Chłopiec postępował słusznie i uczciwie. Uważał, że najważniejsza jest godność i honor. Umiał dochowywać tajemnicy. Nie powiedział profesorowi, że to Staszek ukradł jego pióro. Adaś jako detektyw był dokładny i skrupulatny, czasem był zbyt pewny siebie. Zawsze wierzył w swoje szczęście, nawet kiedy był uwięziony, uwielbiał przygody.
Adam Cisowski moim zdaniem to chłopiec, który miał życie wypełnione przygodami, które ja też chciałbym przeżyć. Bohater książki „Szatan z siódmej klasy” godny jest naśladowania-świat byłby całkiem inny, lepszy gdyby większość ludzi była taka jak Adaś Cisowski.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta