profil

Charakterystyka Adama Cisowskiego "Szatan z siódmej klasy"

poleca 81% 939 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Adam Cisowski to główny bohater powieści Kornela Makuszyńskiego pt . ,, Szatan z siódmej klasy '' .
Adaś miał 17 lat i czwórkę rodzeństwa . Jego matka była gospodynią domową , a ojciec lekarzem.
Uczęszczał do chłopięcego gimnazjum w Warszawie.
Chłopiec był wysoki . Wyglądał na trochę roztrzepanego . Sylwetka była wysportowana i smukła , a włosy zmierzwione. Spojrzenie miał śmiałe i przenikliwe.
Bohater był bardzo sprytny. Rozwiązał tajemnice drzwi , a także odkrył metodę , według której profesor Gąssowski odpytywał uczniów , a także osobę która zjadła jego lody. Był również odważny . Kiedy poszedł za malarzem do jego kryjówki , również gdy zakradł się do nieznajomego człowieka , który w nocy obserwował dom państwa Gąssowskich . Jego odwaga przejawiła się wtedy , gdy przed profesorem wziął winę na siebie. Był tez spostrzegawczy bo znalazł nitkę w książce z rachunkami . Mądry był , ponieważ ukrył w liście , ostrzeżenie dla mieszkańców Bejgoły. Przechytrzył jednego z łotrów kiedy zakopał starą skrzynkę w lesie .
Był miłym chłopcem o dobrym sercu , pokazał to w tedy gdy oddał swoje okrycie i porcję picia Francuzowi .
Młodzieńca interesowały języki obce , historia i przede wszystkim rozwiązywanie zagadek . Adam bardzo łatwo nawiązywał kontakty z rówieśnikami i dorosłymi , którym imponował sprytem i odwagą. Chłopak często przeżywał kłopoty innych.
Polubiłam Adama Cisowskiego i uważam że był bohaterem pozytywnym. Tam gdzie ob przebywał , zawsze działo się coś ciekawego .
Jeżeli miałabym okazję poznać , zaprzyjaźnić się z nim byłoby mi bardzo miło. Ponieważ mogłabym na niego zawsze liczyć . Zawsze potrafił pomóc , pocieszyć , kiedy ktoś tego potrzebował

Podoba się? Tak Nie