profil

To człowiek potrzebny jest drugiemu człowiekowi do szczęścia

poleca 85% 106 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

W pośpiechu, jaki towarzyszy nam dziś, braknie czasu, jesteśmy oddani pracy i często nieszczęśliwi. Ale jak wiadomo od wielu tysięcy la, człowiek nie potrafi żyć sam. Z drugą osobą-przyjacielem o wiele bardziej odczuwamy radość z sukcesów, możemy rozważać razem ważne decyzje, poprosić o bezinteresowną pomoc, czy opowiedzieć o swoich problemach. Moim zdaniem człowiek jest potrzebny do szczęścia tak samo jak dawniej tak i teraz. Z drugą osobą czujemy się bezpieczniej.
Za jeden z argumentów dla potwierdzenia tej tezy są proste przykłady z życia. To miłość do drugiej osoby nadaje nam sens w życiu, robimy wszystko, by ją zdobyć, pielęgnować i żeby trwała jak najdłużej. Dzięki miłości spełnionej, odwzajemnionej, człowiek czuje się w pełni uszczęśliwiony, ponieważ każdy z nas potrzebuje kochać, a co ważniejsze być kochanym.
Kolejnym argumentem, który chciałabym przytoczyć, niech będzie przykład z lektury "Mały Książę", czyli przyjaźń Róży z głównym bohaterem. Mały Książę opuścił swą planete w poszukiwaniu prawdziwej przyjaźni. Niestety, spotkało go jedynie rozczarowanie ze strony dorosłych. Odchodząc ze swojej planety, nie wiedział jeszcze wtedy, że uczucie, jakim żywił do swojej Róży, jest właśnie przyjaźnią, czy nawet miłością. Podróżując, napotkał mnóstwo róż w jednym ogrodzie podobnych do tej, którą kocha. Wtedy zrozumiał, że jego Róża jest wyjątkowa, powrócił więc do niej, by móc sie nią znow zaopiekować i być przy niej na zawsze.
Jako trzeci argument przedtawię miłość Romea i Julii opisaną przez Williama Szekspira. Uczucie między nimi było tak silne, że zrobiliby wszystko, by być razem. Oboje popełnili samobójstwo, gdyż żadne z nich nie chciało żyć bez drugiego. Uczucie przezwyciężyło zło, aczkolwiek byli ze sobą na zawsze dopiero po śmierci-zostali pochowani w jednym grobie. Widzimy tu, do czego zdolni są ludzie, by być ze swoją miłością, aby żyć w szczęściu i cieszyć się każdym spędzonym razem dniem.
Myślę, że dzięki powyższym argumentom można przekonać kazdego, iż człowiek człowiekowi potrzebny jest do szczęścia. Te uczucie można osiągnąć tylko przy pomocy drugiej osoby. Dlatego szanujmy swoich przyjaciół i znajomych, bo to właśnie oni są źródłem naszej radości.Dostałam za tą pracę 5

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 2 minuty

Formy wypowiedzi