profil

Charakterystyka Adama Cisowskiego.

poleca 84% 808 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Jednym z bohaterów książki K.Makuszyńskiego pt."Szatan z VII-ej klasy" jest Adam Cisowski. Uczęszczał do szkoły dla chłopców, był uczniem 7 klasy. Razem z rodziną mieszkał w Warszawie.
Jego ojciec był lekarzem, zaś matka zajmowała się dziećmi i domem.

Chłopiec osiągał znakomite wyniki w szkole. Wyróżniał się nie tylko sprytem, ale i wielką odwagą. Jednym z jego wielkich osiągnięć było rozszyfrowanie systemu odpytywania uczniów przez prof. Gąsowskiego. Zafascynowany tym nauczyciel wciągnął swojego ucznia w kolejne zagadki i przygody. Adaś był człowiekiem czynu, osobą niesłychanie aktywną, zaangażowaną we wszystko, co się działo wokoło.

Wszyscy znali go z jak najlepszej strony, ponieważ był koleżeński, głęboko przeżywał kłopoty i niepowodzenia innych, za wszelką cenę starał się im pomóc. Swoją pierwszą miłość traktował poważnie. W stosunku do wandy był opiekuńczy, troskliwy i subtelny.

Będąc w Bejgole, Adam udowodnił swą odwagę, spryt i inteligencję prowadząc śledztwo. Szczególnie zaimponował mi pisząc list do Gąsowskich, w którym zaszyfrował wiadomość.

Chłopiec był rozważny i posiadał wielką wyobraźnię, co pozwalało mu na przechytrzenie jego wrogów.Posiadał umiejętność prawidłowego kojarzenia faktów i logicznego myślenia, a co za tym idzie, rozwiązywania nawet najtrudniejszych zagadek.

Uważam, że bohater książki "Szatan z VII-ej klasy" Adam Cisowski to bardzo dobry przyjaciel, który zawsze pomaga kolegom i koleżankom w trudnych sytuacjach. Imponują mi jego umiejętności detektywistyczne i chęć do przeżywania przygód.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta