profil

Biblia w życiu moim i współczesnego świata

poleca 85% 103 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Jak często cytujemy powiedzenia wynikające z Pisma Świętego, czyli Biblii- najważniejszej księgi religii chrześcijańskiej? Jednak czy mimo wypowiadanych formułek zdajemy sobie sprawę z ich znaczenia i historii?
Biblia jest dla mnie tak jak dla wielu z nas najważniejszą lekturą, to na niej opieram swą wiedzę na temat istnienia świata, pierwszego człowieka stworzonego na podobieństwo boże. Jest dla mnie fundamentem wiary.
Jednak w dzisiejszym świecie w większości domów Biblia zajmuje jedynie miejsce na regale jako ładna książka służąca tylko ku przystrojowi. Uważam, że jest to bardzo negatywne zjawisko, które niestety z biegiem czasu, postępem techniki, coraz to nowszymi rozrywkami zatraca prawdziwe wartości i autorytety. Każdy człowiek jest istotą potrzebującą wsparcia psychicznego, bliskości drugiej osoby, a także wiary w pewne wartości... Biblia jest tym dokumentem, który pobudza nasza wyobraźnię, daje nam do myślenia, skłania nas do refleksji, opisuje w przystępny sposób nasze życiowe cele, ukazuje wzorce zachowań.
Jakże wiec wielkim błędem jest brak poszanowania tej Świętej Księgi, niedostateczne odnoszenie się do jej wersetów oraz ich bezmyślne cytowanie.
Mimo wielu pokus czyhających na nas na każdym kroku powinniśmy utrwalać swa wiarę i bronić się przed złem tego świata.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta

Teksty kultury