profil

Jaką role w życiu człowieka spełniają marzenia?

poleca 84% 1631 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Marzenia odgrywają bardzo ważną rolę w życiu człowieka. Często stają się motorem przeróżnych działań, dając potrzebną energię do podejmowania wyzwań przekraczających nawet nasze możliwości. Gdyby nie one, nasze życie mogłoby się stać tylko bezcelową egzystencją, pozbawioną uroku wdrapywania się na niedostępne górskie szczyty.

Każdy z nas ma jakieś swoje małe marzenia. Niekiedy związane są one
z dostaniem się do dobrych szkół, bądź też z wygraną w turnieju międzyszkolnym
w ulubionej dyscyplinie. Z pewnością jeśli komuś uda zrealizować się takie marzenia, to jest z tego powodu szczęśliwy. Prawdziwe marzenia wybiegają jednak daleko w przyszłość. Często związane są z dorosłym życiem, z przyszłą pracą zawodową, z założeniem szczęśliwej rodziny. Na marzeniach nie można jednak poprzestać. Powinny być one tylko inspiracją do wzmożonej codziennej pracy. Z góry trzeba pogodzić się z tym, że nie wszystkie z nich uda nam się zrealizować. Nie należy wtedy popadać w nastrój melancholii, ale spokojnie zastanowić się, czy można było w danej sytuacji zrobić jeszcze coś więcej dla ich spełnienia.

Nie ma doskonałej recepty na spełnienie marzeń, ale nawet tych z pozoru niemożliwych do zrealizowania nie należy z góry przekreślać. Jak mówi bowiem refren znanej piosenki Agaty Lipnickiej: „wszystko się może zdarzyć”.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta

Ciekawostki ze świata