profil

Czy w dobie telewizji warto czytać książki?

poleca 86% 101 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Czy w dobie telewizji warto czytać książki?


Telewizja a książka to dwie odmienne rzeczy, ponieważ w książce jest więcej opisanych szczegółów, tych, o których nie można dowiedzieć się oglądając filmy różnego rodzaju.
Czytając książkę gromadzimy szerokie słownictwo i zarazem uczymy się ortografii. Według mnie czytając jakąkolwiek książkę czujemy w sobie takie wewnętrzne emocje a szczególnie w książkach przygodowych, które doprowadzają do tego, że książka jest coraz bardziej ciekawsza. Oczywiście nie czujemy takich emocji podczas czytania różnych książek naukowych. Książki rozwijają naszą wyobraźnie, natomiast w przypadku filmu nie jest to możliwe gdyż o jest on wyobrażeniem reżysera a nie naszym własnym. Są nawet takie filmy, które trzeba czytać, ale są one uznawane jako filmy z wadami. Większość ludzi lubi filmy, w których sam aktor mówi lub, jeżeli jest to film z innego kraju to pragną by w filmie wystąpił lektor lub każdemu z aktorów przypisano głos.
Moim zdaniem książkę naprawdę warto czytać, bo tak jak wcześniej wspominałam możemy się czegoś nauczyć. Nie jestem wrogiem telewizji, ponieważ istnieją przeróżne programy edukacyjne i turnieje. Książka ma jednak to coś, coś, co mnie i na pewno wielu czytelników przyciąga, ale nie przekreślajmy już aż tak telewizji tak do końca, bo jeżeli nie telewizja to o wielu ważnych rzeczach byśmy się nie dowiedzieli.

Podoba się? Tak Nie
Polecane teksty:

Czas czytania: 1 minuta