profil

Rozwijanie osobowości jest obowiązkiem każdego człowieka

Ostatnia aktualizacja: 2021-08-01
poleca 84% 1063 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

W pełni zgadzam się z tezą sformułowaną w temacie,iż rozwijanie osobowości jest obowiązkiem każdego człowieka wobec siebie i innych.Człowiek z biegiem czasu zmienia siebie, swój wygląd, swoją duszę oraz swoje "ja".
Stara się być taki, jak jego autorytet, lecz ważna jest też chęć robienia dobrych kroków do kreowania siebie.

Będę starała się bronić tej tezy. Na początku zastanówmy się czym jest osobowość ?. To całokształt, postaw, poglądów, zapatrywań, charakteru reprezentujących danego człowieka.
Tezę tę potwierdzą słowa G.C.Lichtenberga: "Bóg tworzy zwierzęta, człowiek sam siebie ".

Pierwszym i najważniejszym argumentem jest to, że nierozwijanie osobowości prowadzi do utraty znajomych, za czym stoi samotność, brak wiary w siebie, zazwyczaj niska samoocena.
Gdy nie zmieniają się Twoje poglądy, cechy, nie eliminujesz wad ani też nie umacniasz swych zalet, stajesz się monotonny.
Inwestujesz w siebie, kupujesz koleżeństwo ciekawym charakterem.

Po drugie, każdy powinien znaleźć pasję w swoim życiu i je rozwijać.
Dzięki zainteresowaniom miło spędzamy czas, ponieważ lubimy to, co robimy, ale przede wszystkim doskonalimy umysł i umiejętności oraz kształtujemy swój charakter, poglądy.
"Rozwijanie osobowości jest obowiązkiem każdego człowieka", nie można zaniedbywać tej sfery.Przez człowiek się uczy i kształtuje. Kreowanie siebie powoduje, iż jako dorośli obywatele będziemy mogli służyć lepiej innym ludziom i sprawom.

Po trzecie, uważam, że każdy powinien siebie akceptować, gdyż łatwiej nam wtedy o szacunek i poważanie innych, dzięki temu możemy zyskać pozytywne ukształtowanie charakteru.
Pomoże to nam w dążeniu do celu, którym jest zapewnienie sobie miłej atmosfery w życiu oraz łatwiejszej, dobrej przyszłości.

Myślę, że przytoczone argumenty wystarczą by stwierdzić, iż konieczność pracy nad sobą, poszerzaniem swoich horyzontów umysłowych, kształcenie charakteru, rozwijanie swoich zalet i realnych poglądów jest nie tylko pomocne w zrozumieniu i poznaniu świata oraz ludzi, lecz także najważniejszym kierunkiem wytoczonym w życiu."Przyjemność życia jest przyjemnością płynącą z ćwiczenia duszy, to jest bowiem prawdziwe życie" Arystoteles.

Czy tekst był przydatny? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta

Ciekawostki ze świata