profil

Co jest w życiu najważniejsze

2021-05-24
poleca 83% 1467 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Najważniejszą rzeczą w życiu każdego człowieka jest to, aby był szczęśliwy i zadowolony z siebie. Będę starał się bronic tezy, iż "Najważniejsze w życiu są rzeczy i osoby dające szczęście ".

Zazwyczaj do osiągnięcia szczęścia potrzebujemy bliskości i wsparcia ze strony innych osób. Dla mnie podpora są osoby najbliższe mojemu sercu, czyli rodzina i przyjaciele. Wiem, że mogę na nich liczyć nawet w najtrudniejszych chwilach, że nie zawiodą mnie i bez względu na wszystko będą zawsze przy mnie. Nie tylko wtedy gdy na mojej twarzy gości uśmiech, ale również gdy trzeba otrzeć z niej łzy i poklepać mnie po ramieniu. Tacy ludzie to prawdziwy skarb - są bezcenni. Początkowo dla każdego z nas takim wsparciem powinni być rodzice. Później, gdy zaczynamy dorastać szukamy zrozumienia u rówieśników - tych z którymi odczuwamy najsilniejszą więź nazywamy przyjaciółmi. A gdy już jesteśmy dojrzali i znajdziemy partnera - naszą drugą połowę, to szczęście daje nam jego miłość, wyrozumiałość, wsparcie oraz wiele innych rzeczy, które od niego otrzymujemy.

Aby być zadowolonym z siebie należy dążyć do samorealizacji. Jest to osiąganie wyznaczonych celów w życiu, sukcesu czy też realizacja własnych marzeń. Każdy z nas dobrze zna uczucie, gdy uda mu się wykonać jakieś zamierzenia, gdy spełnia się jego marzenia czy też osiągnie sukces. Przepełnia nas wtedy duma, radość i poczucie spełnienia. Ponadto ważne jest to aby robić w życiu to, co się naprawdę lubi. Tylko wtedy jesteśmy w stanie włożyć w wykonywane czynności całego siebie, a to z kolei jest gwarantem sukcesu.

Ważnym elementem w naszym życiu jest także uczciwość względem innych ludzi, ale przede wszystkim wobec siebie samego. Oszukując, mijając się z prawdą, mydląc oczy innym ludziom nigdy nie osiągniemy szczęścia. Należy pamiętać o tym, że kłamstwo ma krótkie nogi i bardzo łatwo przez nie zburzyć coś na co długo pracowaliśmy. Dlatego właśnie szczerość i zaufanie mają tak ogromne znaczenie w relacjach między ludźmi.

Mimo iż ja uważam, że "pieniądze szczęścia nie dają" wielu ludzi nie zgadza się z tym przysłowiem. Sądzą, że jeżeli będą mieli dość pieniędzy, żeby zbudować własny dom z basenem i kortem tenisowym, sprawi im to radość i niczego więcej do szczęścia nie będą potrzebowali. W dzisiejszym świecie prestiż i wysoki standard życia są dla wielu ludzi priorytetem. Tracą znaczenie rzeczy naprawdę istotne i zaczyna się pogoń za pieniądzem, tzw. "wyścig szcurów". Nawet stosunki między ludźmi ulegają materializacji - małżeństwa dla pieniędzy, przyjaźnie dla korzyści itp.

Myślę, że po przeczytaniu powyższych argumentów wniosek nasuwa się sam, nie da się jednoznacznie stwierdzić co jest w życiu najważniejsze. Każdy ma swój system wartości który tworzy w oparciu o rzeczy dla niego najistotniejsze. Dla jednych na szczycie tej hierarchii znajdują się uczucia i relacje z innymi ludźmi, dla drugich realizacja marzeń, a dla jeszcze innych korzyści materialne. A czy Ty zastanawiałeś się co dla CIEBIE jest najważniejsze??

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 2 minuty