profil

Czy pieniądze są najważniejsze w życiu.

poleca 84% 1244 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

W dzisiejszych czasach bardzo trudno o pracę. Wszyscy w pośpiechu gonią za pieniędzmi.
Ale czy warto? Czy pieniądze są najważniejsze w życiu? W mojej pracy postaram się udowodnić, że pieniądze nie odgrywają głównej roli w naszym życiu.
Moim pierwszym argumentem jest miłość. Są na świecie ludzie, którzy starają się miłość np. rodzicielską zastąpić pieniędzmi. Okazują swoją miłość za pomocą pieniędzy,a przecież to już nie jest uczucie to jest zwykłe przekupstwo. Niestety rodzice nie zdają sobie sprawy,że wyrządzają dzieciom wielką krzywdę,że dla nich to nie pieniądze są najważniejsze. Nikt ani nic nam nie zastąpi miłości rodziców. Tego uczucia nie da się kupić.
Nie należy również zapominać o zdrowiu. Podobnie jak miłości nie da się go kupić. Pieniądze mogą nam pomóc w tym żeby być zdrowym,ale i tego nie da się wykonać czasami nawet za największą cenę.
Następnym argumentem, jakim się posłużę jest przyjaźń. Jej również nie da się zastąpić za żadne skarby. Prawdziwy przyjaciel jest z nami na dobre i na złe. W smutku i radości.
Niestety dzięki pieniądzu możemy to wszystko łatwo zniszczyć. Przyjaciele mogą stać się fałszywi i zazdrośni, i na jaw wychodzi to,że zależy im tylko na pieniądzach.
Można by jeszcze podać kilka takich przykładów na to co w życiu jest ważne . Ja podałam te dla mnie najważniejsze. Myślę że udało mi się potwierdzić postawioną przeze mnie tezę i udowodnić to że pieniądze nie są w życiu najbardziej istotne.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta