profil

Czy ofiara tak wielka Rudego i Zośki była potrzebna ?

poleca 85% 395 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze
Kamienie na szaniec

Po przeczytaniu lektury Aleksandra Kamińskiego pt. "Kamienie na szaniec", zaczęłam zastanawiać się, czy tak wielka ofiara Rudego i Zośki była potrzebna ?
Na to pytanie odpowiadam sobie już od dłuższego czasu, jednak uważam, że tak, ponieważ swoją śmiercią pokazali rówieśnikom, jak powinni wywalczyć wolność kraju i jak trzeba zachowaćsię w wielu trudnych sytuacjach.
W swojej pracy udowodnię, że ofiara Rudego i Zośki była potrzebna.
Swoje rozważania zacznę od najsilniejszego, według mnie argumentu, a mianowicie, że poświęcenie tych dówch młodych ludzi pokazało każdemu z nas jaką postawę powinnismy przyjąć wobec zagrożenia ojczyzny.
Bohaterowie książki udowodnili swoimi czynami miłość jaką czują do swojego kraju. Poświęcili za Polskę swoje życie, przy czym wykazali się ogromną odwagą i patriotyzmem.
Gdyby każdy człowiek miał takie samo podejście co Rudy i Zośka, to Polska stałaby się krajem nie do pokonania, a rodacy wzorem idealnych patriotów.
Kolejnym argumentem, jaki chciałabym przytoczyć jet to, co pokazali wszystkim swoją postawą i zachowaniem w wielu trudnych sytuacjach.
Pokazali, że nawet młodzi ludzie, są w stanie poświecić swoje marzenia, cele, a nawet życie za ojczyznę. Okazali się niezwykłymi ludźmi, dla których honor i patriotyzm jest najwyższą wartością.
Dlatego zostali uhonorowani orderami bohaterstwa.
Nie sposób pominąć jeszcze jednego, ostatniego już argumentu, a mianowicie, że dzięki swojej śmierci, zostali oni zapamiętani jako idealni żołnierze i wzory do naśladowania. Ich wspaniałe życie i śmierć w walce sprawiły, że tak jak kiedyś powiedział Zośka, na ich miejscu wyrosną nowe drzewa, zastąpią ich inni ludzie, którzy, zainspirowani ich dokonaniami, szybko dojrzeją i będą starali się im dorównać.
Na podstawie argumentów, które przedstawiłam, mogę stwierdzić, że tak wielka ofiara Rudego i Zośki była potrzebna po to, aby pokazać ideały, które powinny przyświecać każdemu z nas.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta