profil

Czy tak wielka ofiara Rudego, Zośki i Alka była potrzebna?

Ostatnia aktualizacja: 2020-08-30
poleca 85% 214 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Według mnie na pytanie zawarte w temacie, można odpowiedzieć twierdząco, jednak z drugiej strony znalazłam jeden kontrargument, który daje przeczącą odpowiedz. Swoje przekonanie chciałabym potwierdzić następującymi argumentami i kontrargumentem:

Po pierwsze, ich poświęcenie pokazuje każdemu z nas jaką postawę powinniśmy przyjąć wobec zagrożenia ojczyzny. Bohaterowie książki "Kamienie na szaniec" udowodnili swoim bohaterstwem miłość do Ojczyzny. Poświęcili swoje życie za Polskę. Wykazali się ogromną odwagą i patriotyzmem. Gdyby każdy człowiek miał takie samo podejście co Alek, Rudy i Zośka, to Polska stałaby się krajem nie do pokonania, a rodacy wzorem idealnych patriotów.

Po drugie, pokazali innym, że młodzi ludzie, są w stanie poświęcić swoje marzenia, cele, a nawet życie za Ojczyznę. Okazali się niezwykłą młodzieżą, dla której honor jest najwyższą wartością. Dlatego zostali uhonorowani orderami bohaterstwa.

Z drugiej strony, śmierć trzech bohaterów nie zmieniła Polski, ani wszystkich rodaków. Nieliczni przyjęli podobną postawę co Alek, Rudy i Zośka, ale to za mało, aby zmienić Polskę w kraj samych patriotów. Gdyby większość z nas ceniła te wartości, to historia Polski mogłaby potoczyć się inaczej.

Z tego, co napisałam wynika, że, postawa Alka, Rudego i Zośki była potrzeba po to, aby pokazać ideały, które powinny przyświecać każdemu z nas. Jednak śmierć trzech młodych ludzi nie odmieniła losu Polski.

Podoba się? Tak Nie
Komentarze (18) Brak komentarzy

Praca jest nawet dobra ale ma za mało argumentów i nie wiem zabradzo po przeczytaniu twojej pracy jak mam napisać moją .

ta praca jest b.dobra ^^
dzięki tobie wiem jak zacząć swoja pracę :P
dzięki :)

hm.. może być tylko trochę mało argumentów! :)

Treść zweryfikowana i sprawdzona

Czas czytania: 1 minuta