profil

Czy warto dorosnąć?

poleca 84% 160 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Czy warto dorosnąć?

Czy warto dorosnąć? Postaram się udowodnić, że warto. Dorośli nie zawsze potwierdzają moje zdanie, tłumacząc się tym, że mają dużo problemów itp.
Po pierwsze prawie każda osoba w moim wieku, marzy o tym, żeby mieć prawo jazdy. Ja też chciałbym, choć wiem, że jest to niemożliwe. Wiadomo, że ten dokument można otrzymać w wieku osiemnastu lat. Wielu z dorosłych uważa, że samochód to nic nadzwyczajnego, ponieważ jest to również kłopot. Należy o niego dbać tzn. myć, serwisować, itp. Dorośli twierdzą również, że samochodem nie zawsze jeździ się dla przyjemności. Te i inne argumenty spotyka się u dorosłych na co dzień.
Rozpatrzę następną sprawę. Czy każdy chciałby być samodzielnym? Zapewne nie! Niektórzy nie chcieliby zostać „sam na sam” ze swoimi problemami, ale spójrzmy na to z innej strony. Dorosły może sam decydować o swoim losie, pracy i problemach. Będąc pełnoletnim nie musiałbym prosić o zgodę rodzica, czy mogę iść do kolegi, na basen czy do kina. Ale ta cecha wiąże się również z samodzielnym życiem, które nie zawsze jest proste i ciekawe. Jak wspomniałem na początku tego argumentu, będzie trzeba również wykonywać czynności, które stają się po jakimś czasie obowiązkami.
Przedstawię następny argument. Dorosły człowiek nie ma obowiązku chodzić do szkoły. Oczywiście może uczęszczać na studia, aby poszerzać swoją wiedzę, ale to już nie jest jego obowiązkiem. Z drugiej jednak strony to szkoła właśnie rozszerza horyzonty myślowe młodych ludzi. Rozumiem to, że bez szkoły w dzisiejszych czasach nie ma możliwości znalezienia pracy.
Jestem przekonany, że następny argument nie spodoba się żadnemu nastolatkowi. Praca. Czy trzeba do niej chodzić? Niestety tak. Aby utrzymać rodzinę trzeba korzystać ze wszelkich środków dochodowych. Jeżeli ktoś ma pracę, którą lubi i z której czerpie przyjemność to jest zadowolony, ponieważ za swoje przyjemności dostaje jeszcze pieniądze! Dlatego właśnie, jak wspomniałem w poprzednim argumencie, należy się uczyć. Wtedy można pracować, tak jak się lubi. Więc uważam, że praca ma swoje „plusy”.
Po przeanalizowaniu zagadnienia odpowiedź na pytanie pozostawione w temacie jest łatwa. Warto dorosnąć! Przedstawione argumenty potwierdziły moje przekonania. Choć czasem się wahałem, to rozsądek podpowiadał mi inaczej.
t

Podoba się? Tak Nie
Komentarze (1) Brak komentarzy
27.7.2006 (12:28)

dzięki za pracę!!

Gramatyka i formy wypowiedzi