profil

Motywy cierpienia

poleca 85% 144 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Świat nie tylko składa się ze szczęśliwych i zdrowych ludzi. Cierpienie jest nieuniknioną częścią życia każdego z nas. Dla wielu ludzi cierpienie staje się problemem dopiero w obliczu dużych i niespodziewanych tragedii, czyli wtedy, gdy wykroczy poza uznawane przez nich ramy normalności. Ono otwiera nam oczy na świat.

Najlepszym przekładem cierpienia jest Jezus Chrystus. To on wziął na siebie wszelki ból, żeby ludzie byli zbawienie. Dopiero po jego śmierci na krzyżu, większość zrozumiała, że jest Synem Bożym,

W mitologii zaś początek cierpienia dała Pandora, która posiadała puszkę wypełnioną złem. Gdy została otwarta na świat wylały się wszelkie klęski, cierpienia i śmierć.

Kolejnym przykładem mógłby być Hiob, który założył się między Bogiem a szatanem, znosi liczne cierpienia. Traci on cały dobytek, umierają jego dzieci on sam został dotknięty trądem, co odbiera mu szacunek u ludzi. Jego księga stawia pytanie o sens cierpienia. Odpowiedź, jaka można odnaleźć w niej to, że Bóg poddaje człowieka próbie, by sprawdzić jego wiarę i ufność. Hiob mimo cierpienia nie złamał się, zachował wiarę i ufność.

Podoba się? Tak Nie
Sprawdzone hasła:
(0) Brak komentarzy

Treść zweryfikowana i sprawdzona

Czas czytania: 1 minuta

Teksty kultury