profil

Komputer - wróg czy przyjaciel?

poleca 85% 202 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Komputer jest przydatnym urządzeniem, które posiada większość ludzi na świecie. Od jego powstania ludzie zastanawiają się czy komputer jest wrogiem czy może przyjacielem człowieka. W tej rozprawce spróbuję rozwiązać ten problem, choć jednak nie wiem, za jakim stwierdzeniem się wstawić.

Pierwsza rzecz, która mi się nasuwa to są informacje i szybkość ich dostarczania w internecie. Jeżeli tylko troszkę osoba zna się na internecie to może szybciej wiedzieć np. o wyborze nowego prezydenta niż radio czy też telewizja. Można też zainstalować specjalny program, w którym można oglądać telewizję i słuchać swego ulubionego radia.

Drugi argument za, to rozrywka i gry komputerowe. Komputer może być wspaniałą opiekunką dla dzieci, które grają w swe ulubione gry, ale też narzędziem do odprężenia się dorosłych po całym dniu ciężkiej pracy. Ja też z wielką chęcią po powrocie ze szkoły lubię zamienić się na chwilę w wojownika czy maga, który walczy ze złem albo w kierowcę rajdowego za kierownicą nowego, czerwonego Ferrari. Ale gry to nie jedyne źródło rozrywki, które może dostarczyć nam komputer. Jest też muzyka czy filmy, które można obejrzeć wieczorami z całą rodziną.

Komputer to także nowe znajomości. Messenger, WhatsApp, TikTok, Skype to tylko niektóre z nazw specjalnych komunikatorów, które pozwalają nam porozmawiać nie tylko słownie, ale nawet i głosowo! Niedawno, powstała też funkcja rozmowy z internetu na telefony stacjonarne za bardzo małe pieniądze.

Przez internet można również mieć konto w banku i spłacać rachunki lub wpłacać coś innej osobie nie ruszając się z domu i nie czekając godzinami w kolejkach. Takie konto jest bardzo przydatne w transakcjach internetowych, w których można kupić chyba wszystko: Od medali sprzed pierwszej wojny światowej do najnowszych komórek z aparatem fotograficznym.

Również firmy i korporacje decydują się na zakup coraz większej ilości komputerów. Ułatwia to pracę nie tylko księgowym, którzy tylko wpisują cyfry a komputer wszystko za nich liczy, ale również pracownikom, którzy łatwo i szybko mogą kupić potrzebne rzeczy przez internet i równie szybko porozumieć się z szefem.

Takich argumentów mógłbym przytoczyć bardzo dużo, ale jednak nie można zapomnieć o minusach, które niosą za sobą komputery.

Chyba największymi minusami komputera i internetu są niechciane strony internetowe. Nie dość, że rodzice nie mają pojęcia o tym, że ich pociechy są narażone na takie strony to jeszcze w 45% procentach przypadków takie strony mają wirusy, który mogą doszczętnie zniszczyć komputer.

Na dodatek komputer bardzo często tworzy uzależnienie, które jest bardzo niebezpieczne. Chyba każdy wie co to jest uzależnienie, więc nie muszę się tu rozpisywać.

Nadmierne korzystanie z komputera również niszczy wzrok i kręgosłup, co prowadzi do noszenia coraz to innych szkieł kontaktowych lub okularów i oddawania się różnym kuracjom.

Podsumowując, komputer może być zły jak i dobry dla człowieka. Dla osoby, która umie powiedzieć Dość! komputer może być źródłem rozrywki, informacji jak i wygód. Dlatego stwierdzam, że komputer jest przyjacielem człowieka i warto zainwestować w jego kupno.

Podoba się? Tak Nie
Komentarze (6) Brak komentarzy

rozprawka nie co mi pomogła dzieki :)

Ta rozprawka jest świetna, dlatego daję 6

@kiniabombel16Dlatego dajesz mi 2 ^^

Treść zweryfikowana i sprawdzona

Czas czytania: 2 minuty

Ciekawostki ze świata