profil

Komputer - wróg czy przyjaciel?

poleca 88% 104 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Zastanówmy się „Komputer – wróg czy przyjaciel? Nad tym pytaniem zastanawia się zapewne większość z nas, jednakże często nie umiemy do końca sobie na nie odpowiedzieć. Dziś postanowiłem przedstawić Wam moje argumenty, które potwierdzają iż komputer jest naszym przyjacielem.
Swoje rozważania zacznę od czasów kiedy byłem uczniem w Gimnazjum. Wtedy moim marzeniem jak większości rówieśników było jego posiadanie . Kiedy moje marzenie się spełniło bałem się nieumiejętności posługiwania się nim lecz to okazało się bardzo proste . Proste wykonywanie na nim pracy pozwala mi do wysunięcia pierwszego argumentu .
Za następny przekonujący argument uznaje możliwość kształtowania umysłu dziecka poprzez liczne zabawy oraz gry sprawdzające inteligencje a nawet spryt.
Naukowo udowodniony został fakt ,ze umysł człowieka rozwija się dzięki komputerowi .
Granie na nim a także praca na różnych programach wpływa kształtująco na szare komórki .
Kolejnym argumentem jaki wysuwam jest fakt ze Internet pozwala na zdobywanie wszelkich informacji potrzebnych w szkole. Rozległa siec internetowa zawiera wiele ciekawych wiadomości , które warto poznać .Pozwala także na zdobywanie najświeższych informacji ze świata trudno dostępnych nawet prasie.
Komputer jest przydatny także w pracach biurowych. Większość firm oraz inwestycji nie mogłoby bez niego poprawnie funkcjonować gdyż programy znajdujące się w nim pozwalają na dokonywanie szybkich transakcji finansowych oraz na wyliczanie danych nie dostępnych przez ludzki umysł.
Następny argument to możliwość szybkiego i odległego kontaktowania się z innymi osobami. Liczne serwery znajdujące się na sieci umożliwiają szybką kontemplacje z rodzina czy znajomymi za pomocą poczty elektronicznej czy darmowych sms-ów wysyłanych z bramek internetowych.
Innym sposobem pozytywnego wykorzystywania komputera jest możliwość wspaniałej rozrywki i relaksu. Bardzo ciekawe animacje graficzne pozwalają na odprężenia całego ciała i umysłu.
Uważam że wystawione przeze mnie wyżej wymienione argumenty pozwalają na podważenie powyższej tezy stwierdzającej że komputer to najlepszy elektroniczny przyjaciel.Podoba się? Tak Nie
Polecane teksty:

Czas czytania: 1 minuta

Gramatyka i formy wypowiedzi