profil

Miłość Ligii i Winicjusza, anachronizm czy niedościgniony ideał?

poleca 83% 775 głosów

Treść Grafika
Filmy
Komentarze
Henryk Sienkiewicz

Miłość Ligii i Winicjusza, anachronizm czy niedościgniony ideał? To pytanie może wydawać się zgoła proste i każdy by odpowiedział że to ideał. Jednak ja postaram się udowodnić że jest to anachronizm czyli coś przestarzałego. przytoczę kilka argumentów które downiodą założonej przeze mnie tezy.

W naszych czasach rzadko patrzy się na wnętrze. Ważny jest wygląd zewnętrzy, strój i pieniądze. Miłość prawdziwa, czysta mija się z celem. Bardzo często zdarza się że małżeństwo bierze się z wyrachowania lub dla kariery a, nie z miłości.

Po drugie w XXI wieku kochankowie nie zwracają uwagi na religię, przecierz zdarzają się małżeństwa o różnych wyznaniach. Ludzie potrafią przełamać wiele barier dlatego religia nie jest przeszkodą w miłosci. Zmieniła się mentalność ludzi do religii. Ludzie są bardziej tolerancyjni w stosunku do osób innej wiary.

Ostatnim argumentem może być brak czasu na prawdziwą miłość. Zapracowani, zagonieni ludzie, pracujący prawie cały dzień nie mają czasu na wielką i romantyczną miłość. Zmęczony człowiek nie ma ochoty na okazywanie wyniosłych uczuć.

W świetle przytoczonych argumentów myślę, że dowiodłem przytoczonej sobie tezie. Uważam że w dzisiejszych czasach miłość taka jak Ligii i Winicjusza jest nierealna i anachroniczna.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta