profil

Czy nasz świat zasługuje na miano zaszczytnego?

poleca 94% 103 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Współczesne życie jest jak jeden wielki kubeł śmieci…Ale, jak to się czasami zdarza, wyrzucamy do kosza również te rzeczy, które są nam potrzebne. Robimy to celowo bądź przez pomyłkę, nie zdając sobie sprawy z wartości niektórych przedmiotów. Tak więc w „koszu” znajdują się wojny, choroby, kataklizmy, bezrobocie, jak również miłość i przyjaźń, które niestety stanowią tylko małą cząstkę jego zawartości. Dlaczego tak się dzieje? Czy naprawdę nie mamy na to wpływu? Niestety nie znam odpowiedzi na te pytania, ale spróbuję Wam udowodnić, że przyszło nam żyć w niechlubnych czasach.

Nie wiem, jak nazwać państwa, w których człowiek zabiera drugiemu człowiekowi jego wolność, prawo do godnego życia i wyrażania własnej opinii. mam na myśli kobiety w krajach arabskich, które są całkowicie podporządkowane woli mężczyzn. Jeżeli sprzeciwią się im, to zostają surowo ukarane, więc wolą siedzieć cicho. Oczywiście są organizacje, które za wszelką cenę próbują walczyć o równouprawnienie kobiet i mężczyzn , ale z marnym skutkiem. Wszystko zależy od władz państwa i póki one tego nie zmienią, to nic im nie przeszkodzi w dyskryminowaniu płci pięknej.

Chciałabym zwrócić uwagę również na to, że mimo iż od najmłodszych lat wpajano nam, że życie człowieka to najcenniejszy skarb i że każdy ma do niego prawo, niektórzy o ty zapominają. Pozbawiają życia jeszcze nienarodzone dzieci, z zimną krwią mordują bliźnich, walczą…Czasami w słusznej sprawie, ale jednak. Zawsze są jakieś ofiary, bo podczas wojny to nieuniknione.

Niektórzy odbierają sobie życie, sięgają c po narkotyki, które są zmorą dzisiejszego świata. Nie potrafią poradzić sobie z problemami, które ich otaczają nie przyjmują żadnej pomocy. Wybierają najkrótszą i najprostszą drogę, którą jest samobójstwo. Narkotyki są wszędzie, co najgorsze, są łatwo dostępne…
Przytoczę jeszcze jeden argument, który nie jest tak drastyczny jak poprzednie, ale zajmuje wysokie miejsce na liście niedoskonałości tego świata. Mowa tu o bezrobociu. Pracujemy ciężko przez całe życie. Kształcimy się, zdobywamy nowe doświadczenia, uczymy się języków obcych i obsługi komputera. Wiemy, że bez tych kwalifikacji nie ma co liczyć na jakąkolwiek dobrze płatną pracę. Jednak mimo naszej szerokiej wiedzy i umiejętnościach, nie dla każdego znajdzie się praca, nie ma wystarczająco dużo miejsc. I co wtedy?

Czy nasz świat zasługuję na miano zaszczytnego? Sądzę, że przedstawione argumenty wystarczyłyby przekonać was o słuszności mojego stwierdzenia, iż niestety żyjemy w czasach niechlubnych i niegodnych człowieka.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 2 minuty