profil

Czy to postęp czy to błąd? Odnosząc się do przekazu Biblijnego i tekstu piosenki, wyraź swoją opinię na temat ,,Zbudowania wieży Babel”.

poleca 84% 159 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Moim zdaniem zbudowanie wieży Babel, miało dobre i złe strony. Biblijna baszta odzwierciedlała ludzką pychę i egoizm. Była symbolem chęci przewyższenia Boga. Ludzie pragnęli być jedynymi osobami panującymi na ziemi i wszystkie dobra naturalne zagarnąć dla siebie. Jednak Pan Bóg nie pozwolił im na to. Ich chciwość została ukarana, poprzez pomieszanie języków. Nie potrafili się już porozumiewać i rozproszyli się po całym świecie.

Babel dzisiejszych czasów, ma nieco inny charakter. Celem ludzi stało się zdobycie jak największych bogactw i wygód. Ogarnął ich pośpiech, pogoń za pieniądzem, karierą. Nastąpił wielki rozwój techniki. Informacje do różnych miejsc na świecie docierają w bardzo krótkim czasie. Z łatwością możemy podróżować po całej kuli ziemskiej. W ostatnich wiekach możliwe stały się wyprawy w kosmos. Wynalazki dzisiejszych czasów są na bardzo wysokim poziomie. Mimo to ludzie starają się udoskonalić swoje dzieła i skonstruować jak najwygodniejsze środki pomocne w życiu. Każdy człowiek stara się odnaleźć w świecie. Poszukują swojego miejsca, w którym mogliby rozpocząć nowe życie, założyć rodzinę i być szczęśliwymi. Żyją w nieustannym pośpiechu, zagubieniu i chaosie. W zaślepieniu podążają za głosem mediów, mody i opinii innych. Nie posiadają już własnego zdania. Dobrem jest dla nich to, co będzie wzbudzało podziw, a zarazem zazdrość wśród innych. Rodzaj ludzki w dużym stopniu ma osobowość pyszną i chciwą. Pragną ponad wszystko posiadać wygodne, bujne życie, nawet kosztem innych. Starają się mieć jak największy wpływ na wydarzenia na świecie, osiągnąć władzę. Przeraża ich myśl, że są niewielką, nic nieznaczącą cząstką we wszechświecie. Nie rozumieją, że bez nich świat mógłby istnieć, dalej toczyłoby się życie. Powoduje to w człowieku chęć wybicia się z tłumu. Zagłębiają się w pracy. Nie mają czasu na życie prywatne. Bardzo często doprowadzają do rozpadu rodziny, tracą przyjaciół. Później są bardzo samotni, nie potrafią sobie poradzić z problemami i trudnościami, jakie stawia im los. Popadają w różne nałogi, uważając to za najlepsze i jedyne wyjście z tej trudnej sytuacji.

Taka postawa doprowadza ludzi do samozagłady. Jednak dzięki, różnym wynalazkom, rozkwit cywilizacji możemy osiągnąć bardzo pożyteczne w życiu przedmioty. Dzięki temu nastąpił także rozwój edukacji, przez którą możemy poznawać dzieje naszych przodków, a także zapewnić sobie byt na ziemi. Umilamy i ułatwiamy sobie życie, często kosztem naszego, także innych zdrowia. Uważam, że powinniśmy ograniczyć postęp rozwoju i wyznaczyć granice, do najbardziej potrzebnych dla nas dóbr. Za jakiś czas może spotkać nas kara za materialność i niezapobiegliwość, podobnie jak naszych biblijnych przodków.

Czy tekst był przydatny? Tak Nie
Opracowania powiązane z tekstem

Czas czytania: 2 minuty

Ciekawostki ze świata