profil

Oceń postępowanie głównego bohatera z powieści pt.: "Cierpienia młodego Wertera" - list Lotty.

poleca 84% 548 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

24.12
Drogi Werterze


I siedzę sama tutaj. W pustym lesie gdzie mymy towarzyszem jest echo.Puste echo. Co żeś najlepszego narobił Werterze? Opusciłes mnie, pozostawiłeś mnie całą Albertowi.

Czy Twe samobójstwo było przejawem słabości, tchórzostwem, buntem czy też aktem odwagi? Jak ma je rozumiec? Piękne spędziliśmy ze sobą chwile, ale czy powinneś na nie pozwalać? Zuchwałe było Twe zachowanie wobec mojej osoby. Żle zrobiłeś, że każdego poranka mnie odwiedzałeś. Źle, bo po co przychodziłeś? Wiedziałeś, że mąż już dla mnie naznaczony, a jednak bywałes. Liczyły sie dla Ciebie tylko racje serca Twego, a nie rozumu. Własciwiej by było gdybyś pomyslał chwilę, zastanowił się choc trochę jakie moga byc konsekwencje Twej miłości.

Ceniłeś i szanowałeś Alberta, a winienbyć dla Ciebie wrogiem najwiekszym. Wydawałes sie byc człowiekiem dojrzałym, a Twoja decyzja o smierci dojrzała nie była. Cóż mam teraz począć bez Ciebie Werterze! Jak dalej życiem mam się bawić? Wolałabym, żebyś uciekł. Uciekł gdzieś daleko i nigdy już nie wrócił. Zapomniawszy o mnie dalej korzystałbyś z życia. Inną miłość byś odnalazł inne wspomnienia zaczęłyby mącić Twój umysł. A teraz ciało Twe ogarnięte wiecznym spokojem spoczywa przy tych lipach. Poczyniłeś mi wielką krzywdę swym odejściem, ale może dobrze zrobiłeś. Nachodził nie będziesz już mego domu. Spokój też zapanuje w mym sercu. Jednak wolałabym mieć czyste sumienie. Wszyscy wiedzą, że źle postąpiłeś ale cóż...Czasu cofnąc się nie da.

Odszedłeś na zawsze. Me wspomnienie po Tobie słodkie do końca pozostanie i przyjemnym będzie kiedy o Tobie wspomnę w mym życiu.
Lotta

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta

Gramatyka i formy wypowiedzi