profil

Patriotyzm

poleca 88% 105 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Patriotyzm zgodnie z definicją słownikową jest to szacunek iumiłowanie ojczyzny oraz gotowość do poświęcenia się dla niej i narodu. Jednak w różnych epokach był on zupełnie inaczej rozumiany, aczkolwiek z całą pewnością można stwierdzić, iż od zarania dziejów uważany on był za jedną z najbardziej wartościowych cech.

W czasach współczesnych, mówi się głównie o patriotach z dawnych epok takich jak renesans czy oświecenie. Oznaczać to może, iż teraz nie ma praktycznie patriotów, byłoby to jednak minięcie się z prawdą. Moim zdanie w dzisiejszych czasach jest wielu patriotów, lecz nie robią oni tak heroicznych czynów jak Ci sprzed kilku wieków. W telewizji mówi się bardzo często o tym, że najwyższą wartością jest życie. To ma niebagatelny wpływ pojęcie patriotyzmu, gdyż znajdzie się niewielu śmiałków gotowych oddać życie za ojczyznę. Będzie za to wielu broniących jej nie narażając w ten sposób swojego życia.

Pozostaje jeszcze kwestia patriotyzmu Polaków żyjących poza granicami ojczyzny. Bardzo wielu z nich zostało przesiedlonych z przymusu podczas represji jakich Polska doznała od Rosji i Niemiec. Jest także dużo takich ludzi, którzy opuścili Polskę w poszukiwaniu większych pieniędzy. Swój wyjazd zwykle tłumaczą się oni tym, iż za granicą są lepsze warunki życia. Dla mnie to nie jest żadne wytłumaczenie, gdyż tak jak powiedział pewien mądry człowiek:

„Nie sztuką jest kochać coś doskonałego.
Sztuką jest kochać coś niedoskonałego”

Dlatego za patriotów uważam również ludzi, którzy pomimo tego, że mogli wyjechać za granice i zarabiać dużo większe pieniądze, zostali w Polsce, aby ją wspomóc!

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta

Gramatyka i formy wypowiedzi