profil

Patriota, patriotyzm - co to takiego???

poleca 82% 1565 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Patriota to człowiek, który w pełni poświęca swoje życie Ojczyźnie. W dzisiejszych czasach jest coraz mniej patriotów a ludzie zadają sobie pytania- „Czym jest patriotyzm, możemy nazwać patriotą i czy warto nim być”.

Dzisiaj można powspominać i podziwiać wielkich patriotów Polski Walczącej, walczących młodych ludzi m. in. Harcerzy we Lwowie, ale nie tylko tych nazywamy patriotami, którzy walczyli w obronie ojczyzny. Adam Mickiewicz, Jan Kochanowski byli i są uważani za wielkich patriotów a nie używali broni. Podczas II Wojny Światowej niektórzy z Polaków byli na emigracji i nie mogli walczyć. Jednak pomagali Polsce jak tylko mogli.. Z wielu zagranicznych miast napływały miliony paczek z żywnością i bronią.

Ludzie nadal są patriotami, chodź teraz nie walczą. Tak naprawdę patriota to osoba kochająca swój kraj, wierna, dbająca i pielęgnująca swoje tradycję, kulturę i obyczaje. Patriotyzm polega na wyrażeniu szacunku i miłości do swojej Ojczyzny.

Patriotyzm jest przeciwieństwem szowinizmu i nacjonalizmu. Uważam, że w naszym kraju patriotyzm powinien być podstawą, ponieważ warto być w dzisiejszych czasach patriotą, gdyż dawniej było to bardzo trudne, a dzisiaj nie potrzeba wiele, by nim być.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta