profil

Szkoła współczesna

drukuj
poleca 82% 797 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Według mnie współczesna szkoła jest lepsza niż szkoła dawna. Uczniowie mają większe możliwości zdobywania nauki i samokształcenia; mogą uczyć się zarówno chłopcy jaki i dziewczęta.

Współczesna szkoła powinna być miejscem, w którym uczeń czuje się bezpieczny, akceptowany przez innych. Jednak nie zawsze tak jest. Niektórzy młodsi uczniowie są gnębieni przez starszych uczniów, a nauczyciele o tym nie wiedzą. Jednak w szkołach organizuje się różne apele, akcje, które mówią o przemocy. Myślę, że takie akcje są potrzebne, gdyż zmuszają młodzież do przemyśleń nad swoim zachowaniem i kształtują charakter.

Szkoła powinna pełnić funkcję drugiego domu, ponieważ połowę naszego czasu spędzamy w szkole. Atmosfera w szkole nie powinna być napięta, nie powinna sprawiać zbyt dużego stresu. Jednak dyscyplina i szacunek między nauczycielem a uczniem powinien być zachowany. Myślę, że taka atmosfera panuje w każdej szkole, lecz nie na wszystkich lekcjach. Są nauczyciele, którzy trzymają ostry rygor w czasie lekcji, a uczniowie doznają większego stresu i najczęściej nie przepadają za tym przedmiotem. Lecz niektórzy nauczyciele potrafią stworzyć świetną atmosferę do nauki, zachęcić uczniów do samodzielnej pracy. Na takie zajęcia uczniowie przychodzą chętniej, bez stresu, mają pozytywne nastawienie do przedmiotu i sami wykazują zainteresowanie przedmiotem.

W szkołach powinno się kłaść większy nakład na literaturę polską i historię. Literatura budzi w młodzieży wrażliwość, uczy umiejętności pięknego wysławiania się i okazywania naszych uczuć. Zaś historia budzi patriotyzm i sprawia, że zaciska się nasza więź z krajem ojczystym. Obecnie te przedmioty są troszkę zaniedbywane, mało osób zna obszerną historię Polski; wiele uczniów używa wulgarnych słów, które kaleczą nasz język.

Sądzę, iż klasy w szkołach powinny być podzielone na klasy uczniów, którzy chcą zdobywać wiedzę, sami jej szukają i współpracują z nauczycielami, oraz na klasy uczniów, dla których nauka nie jest ważna, a uczą się z obowiązku, chodzą na zajęcia, by mieć świadectwo ukończenia jakiejkolwiek szkoły. Obecnie w klasach jest tak, że znajdują się jednostki, którym zależy na samokształceniu, chcą wiele osiągnąć i wiele się nauczyć, lecz poziom ten zaniżają uczniowie, którym szkoła jest obojętna, hamując w ten sposób ambitną młodzież.

Myślę, że współczesna szkoła jest dobrym i miłym miejscem dla tych, którzy widzą sens w szkole i idei uczenia się. Nauczyciele tworzą coraz lepszą atmosferę do nauki i sądzę , że z biegiem czasu szkoła będzie przyjaznym miejscem dla wszystkich, że nie będzie to przymus.

Moim zdaniem szkoła jest miejscem, które daje nam szansę zostać kimś w życiu i buduje ideę, by nie odejść z tego świata jako anonim; budzi głód nauki i sprawia, że chcemy bardziej poznać otaczający nas świat.Polecasz? Tak Nie
Komentarze (2) Brak komentarzy
21.2.2010 (10:21)

super ta praca :)

13.1.2007 (12:25)

Pobożne życzenia!Szkoła to nie sielanka!!!!

Materiały do matury