profil

Dramat Szekspira.

poleca 83% 787 głosów

Treść Grafika
Filmy
Komentarze
William Szekspir

ROZPRAWKA

Postaram się bronić tezy, iż dramat Szekspira „Romeo i Julia” jest wart przeczytania.
1. Jest to jeden z najsłynniejszych utworów mówiących o miłości.
2. Jest utworem z literatury klasycznej.
3. Utwór ten budzi w czytelniku wiele emocji.
4. „Romeo i Julia” mimo upływu czasu nie może ulec zapomnieniu.
Myślę, iż posługując się wyżej przytoczonymi argumentami dowiodłam, iż książka warta jest przeczytania.

Postaram się bronić tezy, iż dramat Szekspira „Romeo i Julia” jest wart przeczytania.

Sądzę, że jest to jeden z najsłynniejszych utworów mówiących o miłości. Uczucie łączące Romea i Julię jest niesamowite, dozgonne i niepowtarzalne. Nawet ich zwaśnione rodziny nie były w stanie tego odmienić. Tu chcę zauważyć, że wielka miłość Romea i Julii, chociaż odwzajemniona, stała się powodem ich nieszczęścia. Jednakże potrzeba bycia z ukochaną osobą była najważniejsza, a to jest sensem ludzkiego życia.

Następnym moim argumentem jest to, że „Romeo i Julia” jest utworem z literatury klasycznej. Autora tej książki uznano za najwybitniejszego dramaturga literatury światowej. Dlatego każdy powinien ją znać.

Jestem przekonana, że utwór „Romeo i Julia” budzi w czytelniku wiele emocji. Czytając tę książkę i wczuwając się w losy bohaterów, jesteśmy pod wrażeniem ich wielkiej miłości. Nienawidzimy tych, których oni nienawidzą. Cieszymy się każdą ich radością, a cierpimy, kiedy oni cierpią. Potępiamy rodziny za odrzucenie miłości kochanków. To przez nich Romeo i Julia nie mogli cieszyć się pełnią szczęścia, żyjąc w ciągłym strachu, że zostaną zdemaskowani. Czytelnikowi trudno pogodzić się z tym, że tak tragicznie zakończyła się ta wielka miłość.

„Romeo i Julia”, mimo upływu czasu, nie może ulec zapomnieniu. Utwór W. Szekspira jest doskonały. Po dzień dzisiejszy historia nieszczęśliwej miłości pary kochanków jest powtarzana i interpretowana na nowo w wielu powieściach, sztukach i filmach.

Myślę, iż posługując się wyżej przytoczonymi argumentami dowiodłam, że książka warta jest przeczytania.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta