profil

Pojedynek Zbyszka z Rotgierem - audycja radiowa.

drukuj
poleca 83% 497 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Pojedynek Zbyszka z Rotgierem – audycja radiowa

Serdecznie zapraszam wszystkich na walkę Zbyszka z Bogdańca z Rotgierem, a także ich giermków Hlawy i van Krista! Jest to walka na śmierć i życie....

Zaczęło się; Giermkowie skaczą do siebie żywo. Widać już okrutną przewagę po stronie Hlawy. Hlawa naciera zapalczywie i już na początku walki van Krist się cofa! Chyba zapomniał o zadawaniu ciosów! Tylko się cofa! Widzimy błyski toporów! Hlawa bije coraz potężniej. Kruszy się i opada zbroja jego przeciwnika!

Van Krist rzuca się pod nagi Czecha. Padają na ziemię. Toczą się i przewracają po śniegu. Hlawa wydostaje się na wierzch! Przyciska kolanem brzuch przeciwnika. Wydobywa mizykordię1 Van Krist błaga o litośc..Hlawa pokonuje van Krista!!!

Przejdźmy teraz do walki Zbyszka z Rotgierem. Zbyszko góruje siła, ale jest to jeszcze młody rycerz więc ustępuje Rotgierowi w cwiczeniu rycerskim. Za każdym ciosem Zbyszka Rotgier cofa nieco tarcze. Grozi to Zbyszkowi przewróceniem się. Ale nie! Stoi mocno na nogach! Ledwie można pochwycić wzrokiem ruchy Rotgiera! Lecz teraz co to? Ogranicza ruchy! Ta okrutna walka przeciąga się......

Rozlega się wołanie „Za Danuśkę!”, a Zbyszka ogarnia szał bojowy. Uderza tarczą w tarczę Krzyżaka. Co za siła?! Topór wypada z ręki Rotgiera. Niemiec pada na ziemię. I to już koniec tej zaciętej walki. Zbyszko wygrywa!!!!!

Z Ciechanowa mówił(a) dla państwa...................................


Polecasz? Tak Nie
Komentarze (8) Brak komentarzy
2.1.2012 (15:50)

jest ok

9.12.2007 (13:24)

i tam słabo pomyłek troche jest ale ok

18.3.2007 (12:45)

mi sie bardzo przyda !!! i tak wogóle dzienx :] tylko pozmieniam miejscowosci;]

Teksty kultury