profil

Czy człowiekowi XXI wieku przypowieści moga podpowiedzieć jak powinien żyć ?

drukuj
poleca 85% 165 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Przypowieści Biblijne nie tylko moga , ale i podpowiadaja , jak powinien żyć człowiek XXI wieku , bo to one przekazuja nam treści dydaktyczne oraz ogólne prawdy moralne.
Te najbardziej znane : " O siewcy " , " O synu marnotrawnym " , " O miłosiernym Samarytaninie " mają uniwerslana wymowe oraz powszechny charakter dla każdego człowieka, bez względu na miejsce i epokę , w której żyje. Pierwsza z nich przestrzega nas przed życiem bez Boga , bo wtedy jest ono puste.
Ziarno wtedy wyda dobry plon , kiedy padnie na przygotowany grunt. Znaczy to , że człowiek , który wyrósł w systemie wartości będzie prawy i uczciwy.
Opowieść " O synu marnotrawnym " wskazuje nam , że w każdej chwili można poprawić swoje błędy i wrócić na dobrą drogę. Ponadto nauka z niej płynąca to podanie pomocnej dłoni każdemu. Pomoc duchową i materialną należy również okazać wszystkim , którzy jej potrzebuja oraz zrezygnować z części swoich dóbr i podzielić się z bliżnimi . Jest to przesłanie z przypowieści " O miłosiernym Samarytninie " aktualne do dziś . Należy także doceniać to , co dał nam Bóg i przez to pogłebiać swoje zdolności to przesłanie płynące z przypowieści " O talentach , również aktualne i dziś , bo bez prac nic nie osiągniemy.
Przypoiwieść Biblijne sa uniwersalne , poruszaja zagadnienia i wskazuja wartości zawsze aktualne , a wynikające z nich przesłania są zawsze obowiązujące.
Wskazują na sens cierpienia , miłość do innych ludzi , wartość pracy , uczciwość i prawdomówność oraz wiele innych problemów , nurtujących współczesnego człowieka.


Polecasz? Tak Nie
Komentarze (3) Brak komentarzy
14.10.2006 (08:44)

Dla mnie ok co bedzie sie okaże słowa tak dobrane, że niewiadomo jak zmieniac dzięki i pozdro

27.7.2006 (12:20)

Tylko tyle!!!Troche malo!!!!

27.7.2006 (12:13)

Ale żeś się wysilił bracie !!! Praca na pół strony na taki poważny temat !!!

Gramatyka i formy wypowiedzi