profil

List do sprawujących władzę na świecie !

poleca 85% 351 głosów

Treść Grafika
Filmy
Komentarze
Unia Europejska

Warszawa 27 04 2003 r.


Drodzy „Sprawujący władzę na świecie”.

Mam nadzieję, że ten list trafi w odpowiednie ręce i zostanie pozytywnie rozpatrzony. Obecnie jestem uczniem klasy trzeciej gimnazjum do której uczęszczam w Polsce i jak każdy młody człowiek dostrzegam wiele rzeczy których nie mogę zrozumieć. Jak każdy z nas wie żyjemy w tzw. Epoce komputerów, każda dziedzina nauki stoi na wysokim poziomie. Również przemysł jest wysoko rozciągnięty i umożliwia nam nieograniczone możliwości. Lecz nie wszystko jest takie piękne jakby mogło się wydawać. Zagłębiając się dalej w gospodarkę każdego państwa, można zauważyć iż jest coraz większe bezrobocie. Chciałbym tu wziąć pod uwagę Polskę w której problem bezrobocia dotyka coraz to więcej osób. To jest właśnie pierwszy ogólny powód który nie daje mi spokoju. Skoro technika idzie z tak szybkim postępem to czy nie można znaleźć więcej miejsc praczy, czy nie można założyć nowych zakładów? Na te pytanie niestety nie znam odpowiedzi.

Tematem dzisiejszych lat jest wstąpienie nowych państw do Unii Europejskiej, lecz nie jestem za bardzo przekonany czy to rozwiążę w/w problem. Na pewno otworzą się nowe „drzwi” które pozwolą młodemu pokoleniu na dokształcenie swoich umiejętności. Udostępnią one również gospodarkę innych państw które są obecnie państwami członkowskimi UE. Chciałem tu również wrócić do sprawy polskiej związanej z tematem przystąpienia tego kraju do Unii. W naszym państwie organizowane są różnorodne zebrania i głosowania na których jest rozważany problem: „Czy Polska przystąpi do Unii Europejskiej ?” Wyniki wskazują że nasze pokolenie tzn. młodzież która czynnie brała udział w głosowaniach jest za przyjęciem polski do UE. Czyli jak widać 82% młodych ludzi ma nadzieję, iż przystąpienie do tego projektu poprawi obecny stan polskiej gospodarki.

Następnym problemem bieżących czasów jest głównie wojna która niedawno była prowadzona w Iraku. Czy był to do końca słuszny wybór, tego nie był bym taki pewien. Przecież jak wiadomo zginęło wielu niewinnych ludzi. Czy tego konfliktu nie dało się rozstrzygnąć w inny sposób? Wydaje mi się, iż było to możliwe, lecz trzeba by było trochę więcej czasu. Bo przecież wojna to nie najlepszy sposób na rozwiązywanie problemów. Na szczęście skończył się w dogodny sposób, a gdyby nie, gdyby rozprzestrzeniła się na całą Europę. Wtedy właśnie Wy rządzący państwami i całym światem zastanawiali byście się czy było to potrzebne, ale wtedy był by już za późno.

List ten kieruję do Was z prośbą, byście decyzje które mogą zmienić świat i które są kierowane z myślą dla dobra ludzkości były bardziej przemyślane. By nie zabrakło w nich miłości do innego człowieka, oraz aby każdy z was pamiętał, że „Każdy człowiek jest równy”.


Z wyrazami szacunku:
Józek Kowalski
.....................................................
(własnoręczny podpis)

Załączniki:
Podoba się? Tak Nie
Sprawdzone hasła:

Czas czytania: 2 minuty