profil

Czy współczesny świat mógłby funkcjonować bez radia i telewizji?

poleca 85% 282 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Żyjemy w XXI w., środki masowego przekazu takie jak radio i telewizja nie są dla nas niczym niezwykłym, warto, więc zastanowić się nad pytaniem „czy współczesny świat mógłby funkcjonować bez radia i telewizji?”. Osobiście uważam, że nie byłoby to możliwe. Oto kilka argumentów na poparcie mojej tezy.
Dziś w erze ogólnodostępnego Internetu pojawiają się opinie, że wypiera on powoli „starsze” środki przekazu. Uważam to częściowo za prawdę, przecież prawie każdy posiada obecnie komputer, telefon lub tablet z dostępem do sieci. Jednak miłośników i słuchaczy radia i telewizji znacznie nie ubywa. Producenci tych urządzeń wciąż je udoskonalają, polepszają ich, jakość i wprowadzają nowe udogodnienia dla wymagających. Przykładem tego jest np. trwająca obecnie cyfryzacja. Na rynku możemy zakupić już odbiornik telewizyjny z funkcją 3D, lub z możliwością połączenia telewizora z Internetem, w celu korzystania z wyszukiwarki, YouTube’a, czy Skype’a. Przez te wszystkie zabiegi telewizja staje się bardziej „elastyczna” i potrafi spełnić nasze wygórowane oczekiwania. Stacje emitują różnorodne programy, aby przyciągnąć widzów. Dużym plusem tych środków masowego przekazu są stosunkowo niskie koszty użytku. Już podstawowe kanały i stacje, które pomijając abonament, są bezpłatne mają szeroki wybór programów różnego rodzaju, co wystarcza wielu osobom. Telewizja i radio relacjonują także wiele wydarzeń na żywo, w wysokiej jakości, dzięki czemu nadal nie tracą popularności i są nieocenionym „oknem na świat”. Czujemy niepokój i złość, gdy z jakiegoś powodu nie możemy oglądnąć serwisu informacyjnego lub ulubionego serialu. Czasem sami nie zdajemy sobie sprawy, jakie ważne miejsce zajmują one w naszym codziennym życiu. Jedynym minusem tych środków jest brak mobilności. O ile niektóre radia w przeciwieństwie do telewizorów, mają możliwość funkcjonowania na baterie to, jakość takiego przekazu jest dużo gorsza, niż u odbiornika stacjonarnego.
Na podstawie przedstawionych argumentów uważam, że moja teza przedstawiona w rozpoczęciu jest jak najbardziej słuszna i jak na razie świat, pomimo coraz szybciej rosnącej popularności Internetu, będzie nadal „uzależniony” od takich wynalazków jak radio i telewizja. Ludzie nie potrafią się tak łatwo bez nich obejść, nawet z powodu pewnego sentymentu do tych środków masowego przekazu, które towarzyszą nam, na co dzień, przez zdecydowaną większość naszego życia.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 2 minuty