profil

Moje największe marzenie

poleca 76% 1129 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

„Moje największe marzenie”

Moim największym marzeniem jest skończenie szkoły i znalezienie dobrze płatnej pracy. Zarabiać, kupować, sprzedawać to chciałbym robić najbardziej.
Drugim największym marzeniem jest wyjechanie w podróż i zwiedzanie krajów, miast, wisi, w których jeszcze nie byłem. Zawierać nowe znajomości, poznawać tradycje, święta, a także się czegoś nauczyć. Najpierw chciałbym pojechać do Włoch, gdzie zobaczyłbym wiele zabytków, zwiedził amfiteatry, muzea sztuki i wiele, wiele więcej. Kolejnym miejscem, gdzie bym pojechał są tropiki. Tam mógłbym się opalać, kąpać się w morzu, chodzić po plaży, zbierać kokosy. Wybrać się w taką podróż to moje marzenie, które może się kiedyś spełni. Trzecim miejscem, gdzie miałbym ochotę pojechać jest historyczne, położone w Polsce miasto Warszawa. Chciałbym tam obejrzeć pomnik Syreny warszawskiej, zwiedzić muzea i inne zabytki naszej stolicy.
Każdy ma jakieś swoje marzenia, ale niektóre z nich się nie spełnią. Jak to napisał pewien młody pisarz:

„Marzenia są fikcją, a życie trwa dalej,
Więc myśl o przyszłości i długo nie szalej.
Postępuj mądrze i decyduj z rozwagą,
A wejdziesz w dorosłość z należytą powagą.”

Piotr Podgórski wiersz pt: „Marzenia jak obraz”

Marzenia są czymś wspaniałym, ale nie można nimi żyć. Życie jest prawdziwie, a one są fikcją.
Według mnie marzyć wolno każdemu, chociaż nie raz wiemy, że nie udadzą się tak jak byśmy chcieli, ale jednak sądzę, że warto marzyć, bo to jest naszą pasją i w tym jesteśmy najlepsi.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta