profil

Czy oglądanie serialów to strata czasu, czy dobry wybór?

poleca 84% 208 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Według mnie oglądanie serialów jest stratą czasu, gdyż są one zmorą dwudziestego pierwszego wieku. Moje poglądy na ten temat uzasadnię przy użyciu następujących argumentów.

Po pierwsze wiele serialów w dzisiejszych czasach jest odtwarzana w telewizji w godzinach wieczornych lub popołudniowych, gdzie czas poświęcany na serial możemy zagospodarować w inny pożyteczniejszy sposób, na przykład pouczyć się wtedy czy też w przypadku osoby dorosłej, wziąć się za porządki domowe. Wiele seriali posiada odmienne tytuły, obsadę i masę czynników odróżniających je od siebie, jednakże poświęcając więcej uwagi typowemu polskiemu serialowi, możemy zauważyć, że ich fabułą jest prostoliniowa i wręcz identyczna, przy czym zaczyna dla nas samych być w późniejszym czasie nużąca.

Bardzo często motywem przewodnim w „naszych serialach” jest miłość, zdrada, rozstanie, powroty, bądź zazdrość, występują one wręcz w nich wszystkich i możemy zaobserwować właśnie współzależności, które przybliżają do siebie fabuły danych seriali. Sprawia to, że nie są wtedy one zróżnicowane i tracą przy tym swój sens. Świetnym przykładem z życia codziennego może być szara kobieta, która fascynując się poruszanymi w serialach wątkami miłości itp., ogląda kolejne odcinki, chcąc dowiedzieć się, co będzie dalej działo się w życiu bohaterów, a w rzeczywistości jest w tym mały haczyk sprawiający, że odbiorca zaczyna się nieświadomie uzależniać od danego programu i w ten sposób marnuje prawdopodobnie godzinę lub więcej w ciągu swojego dnia, a zarazem zwiększając drobnymi sumami rachunki za zużycie prądu.

Kolejnym małym kruczkiem wśród telenoweli, seriali itd., są reklamy trwające w trakcie emisji, gdzie oczekujący odbiorca poświęca także część czasu na oglądanie owych reklam, którym czasami ulega i nabywa „nic niewart” produkt. Także w samych programach w zamaskowany sposób wiele firm, osób reklamuje się, chociażby marki ubrań, samochodów oraz mebli, na które bardzo często zwraca się uwagę i niekiedy także przez oglądanie zostajemy nieświadomi nakłonieni do kupna danego przedmiotu, tracąc przy tym pieniądze mogące być wykorzystane na pożyteczniejszy cel. Kolejnym z moich argumentów jest problem zdrowia, które także uszkadzamy przy zbyt częstym oglądaniu. Przy długotrwałym czasie spędzonym przed telewizorem uszkadza się nam powoli wzrok, a na dodatek często spożywamy posiłki czy też podjadamy, co grozi nam otyłością, gdy nie korzystamy z żadnych aktywnych form spędzania czasu, pozostając tylko w wygodnej sofie i wpatrując się w „świecące pudełko”.

Myślę, że moje argumenty wyraziły jasno wyrażane przeze mnie poglądy i odpowiedziały, że oglądanie seriali jest stratą czasu. Uważam, że powinno się poświęcić wolny czas na aktywne spędzanie czasu, najlepiej na świeżym powietrzu, a nie w pokoju przed telewizorem.

Podoba się? Tak Nie
(0) Brak komentarzy

Treść sprawdzona

Czas czytania: 2 minuty