profil

Internet za darmo

poleca 85% 144 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Informacje i zawartość tego, co przesyłane jest w Internecie nie wystarczają, aby oddać objętość i rozległość tematyczną materiałów, które można znaleźć online. Biblioteki na całym świecie publikują niezliczone książki, periodyki i bibliografie. Setki serwisów informacyjnych oferują wiadomości z całego świata oraz aktualne wyniki sportowe, szczegółowe doniesienia z giełd i prognozy pogody - wszystko to jest
w ciągły sposób aktualizowane. Wiele muzeów i galerii na świecie oferuje wirtualne wizyty w swoich kolekcjach. Źródła związane z kulturą pop
i przemysłem rozrywkowym zapewniają najrozmaitsze obrazy wideo i klipy dźwiękowe. Setki tysięcy sklepów elektronicznych sprawiają, że Internet jest największym pasażem handlowym, jaki można sobie wyobrazić.
A szczególnie dla nas-uczniów bardzo przydatne są witryny
z materiałami pomocnymi do szkoły np. ściągi J , przykłady jak pisać wypracowania
( niektórzy jednak traktują to jako „gotowce” ) i wiele innych podobnych rzeczy .
Daje dostęp do grup dyskusyjnych i forów poświęconych tysiącom szczegółowych tematów; umożliwia wysyłanie
i odbieranie wiadomości od cioci w Warszawie albo od przyjaciela poznanego na wakacjach w Afryce Północnej; udostępnia nawet bezpośrednią linię do Pałacu Prezydenckiego.
Co więcej - nawet interakcyjne gry komputerowe, w które można grać
z nieznajomymi oddalonymi
o tysiące kilometrów.
Biorąc pod uwagę fakt, że ta ogromna kolekcja informacji powstała w czasie krótszym niż dziesięć lat i to bez żadnego ogólnego planu bądź centralnej struktury organizacyjnej, można obawiać się, że Internet to jeden wielki, beznadziejny bałagan. Prawdą jest, że poruszanie się po Internecie może być trudniejsze niż poruszanie się po lokalnej bibliotece, ale dostępnych jest szereg zasobów ułatwiających wyszukiwanie potrzebnych treści.
Tak więc w Internecie możesz znaleźć wszystko czego potrzebujesz, bez bezpośredniej opłaty. Jeżeli masz stałe łącze to sprawa jest prosta, płacisz miesięczny abonament np. 60zł ( a przy okazji przepływ informacji jest o wiele szybszy J ) albo ( w gorszym przypadku ) mając modem płacisz np. 2zł za 1h ( chociaż ostatnio telekomunikacja wprowadziła nowe promocje – może warto spróbować ). Możesz wtedy ściągać z Internetu czego dusza zapragnie ZA DARMO !!! Są oczywiście wyjątki-strony, które nanoszą swoją-indywidualna opłatę za serwowanie po nich-są do nich specjalne hasła lub klucze.
Więc pamiętaj że, nie ma dla ciebie rzeczy nie możliwych
i nie dostępnych- korzystaj
z tego!!!

Podoba się? Tak Nie
Polecane teksty:

Czas czytania: 2 minuty