profil

Co w życiu ważniejsze ciało czy dusza?

poleca 83% 645 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

W mojej pracy postaram odpowiedzieć na pytanie - Co w życiu ważniejsze ciało czy dusza? Uważam ,że w życiu zdecydowanie ważniejsze jest wnętrze człowieka czyli jego dusza. Nigdy nie powinniśmy się kierować wyglądem zewnętrznym drugiego człowieka i na tej podstawie określać jego charakter. Ciało nie zawsze jest odzwierciedleniem duszy ,dlatego każdego trzeba poznać ,żeby móc go ocenić.
Na poparcie mojej tezy mogę podać twórczość Chopina. Był on człowiekiem o wrażliwej duszy, dzięki jego bogatemu wnętrzu mógł tworzyć poruszające utwory i uzewnętrzniać piękno ,które w nim tkwiło. Artyści swoje dzieła tworzą dzięki natchnieniu duszy. Ciało jest tylko narzędziem dzięki ,któremu mogą się uzewnętrzniać.
Za kolejny przykład podam istotę duszy i ciała w religii katolickiej. Dusza według katolików jest nieśmiertelna i po śmierci człowieka na Ziemi opuszcza jego ciało i wędruje do nieba,piekła bądź czyśćca. Katolicyzm mówi o tym ,aby pielęgnować swoją duszę, czyli kierować się w życiu zasadami moralnymi. Przy czym wygląd zewnętrzny ma być sprawą drugorzędną. Biblia przypomina nam o tym ,że po śmierci będziemy rozliczani za swoje czyny na Ziemi ,a nie za nasz wygląd.
Na zakończenie mojej pracy chciałabym przedstawić życie starożytnego greckiego filozofa Sokratesa. Jego filozofia znalazła wielu zwolenników mimo to ,że był nie zbyt urodziwym człowiekiem, ludzie chętnie się z nim spotykali i rozmawiali. W dzisiejszych czasach jest uważany za jednego z najwybitniejszych filozofów.
Podane przeze mnie argumenty dowodzą iż w życiu ważniejsza jest dusza,ponieważ jest nieśmiertelna i nie można jej naruszyć,przy czym piękno ciała jest ulotne.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta

Ciekawostki ze świata