profil

Unia Europejska

poleca 92% 101 głosów

Treść Grafika
Filmy
Komentarze
Unia Europejska

Jestem za wejściem Polski do Unii Europejskiej. Uważam, że Polska nie jest krajem, którego można się wstydzić w „Wielkim Świecie”. Mamy, co pokazać, jeśli chodzi o kulturę, ponieważ nasz kraj jest bardzo bogaty w różnego rodzaju: święta, np. Wszystkich Świętych; dania typu bigos; kolędy chociażby „Lulaj, że Jezuniu”;oraz tradycje. Przez zjednoczenie się z innymi państwami będziemy mogli poznać ich obyczaje, a także to, jakimi osobami są ludzie żyjący w innych zakątkach Europy. Poznamy także, jaki jest sposób ich rozumowania na podstawie dyskusji i rozmów. Bardzo podoba mi się też pomysł z wspólną walutą, jaką jest „Euro”. Dzięki niej nie musimy ciągle przeliczać z obcej waluty na krajową, a także martwić się o to gdzie znajdziemy najkorzystniejszy kantor, gdy chcemy wybrać się za granicę kraju. Jak wiadomo zjednoczone kraje nie mają granic między sobą. Dlatego nie ma problemów z przedostaniem się do innego państwa. Niestety może okazać się to dobrym rozwiązaniem dla bandytów i przestępców, którym łatwiej będzie się poruszać po krajach Unii Europejskiej. Chociaż, gdy zjednoczone państwa posiadają „dobre” służby specjalne nie powinno być takich incydentów.
Z każdego państwa jest przedstawiciel reprezentujący swój kraj. Z Polski też zostanie wybrany taki przedstawiciel. Będzie mógł on wyrazić swoją opinię w danej dyskusji, wspólnie z innymi przedstawicielami podjąć decyzję na ważny temat, a także sprzeciwić się, jeśli uzna, że dany pomysł jest zły. Jednym słowem Polska też będzie miała „głos” w ważnych sprawach. Przez wejście naszego państwa do Unii Europejskiej Polska stanie się jednym z krajów, które należą do jednej wielkiej wspólnoty. W Unii każdy kraj sobie pomaga, nie ma wrogów. Każde państwo stara się pomagać innemu, doradzać mu w ważnych sprawach oraz bronić, np. przed atakiem terrorystycznym. Polska będzie także zobowiązana do wypełniania obowiązków, jako kraj, który należy do Unii Europejskiej. Myślę, że Polska dużo zyska wchodząc do Unii Europejskiej. Będzie wspomagana przez inne państwa nie tylko w czasie zagrożenia, ale będzie wspomagana także finansowo. Jeśli Unia uzna, że zbyt mało pieniędzy w Polsce jest przeznaczonych np. na rolnictwo, a nasz kraj nie jest w stanie przeznaczyć więcej wtedy Unia z wspólnych dochodów unijnych wesprze nasze rolnictwo finansowo. Dotyczyć to będzie także innych inwestycji. Nie należy jednak tego rozumieć, że nasz przedstawiciel powie, że brakuje finansów np. na udoskonalenie armii i od razu dostanie finanse na ten cel. Trzeba będzie opisać sytuacje danej inwestycji, na co konkretnie brakuje pieniędzy i w jaki sposób te braki powstały. Potem nastąpi dyskusja czy rzeczywiście tej inwestycji potrzebne jest wsparcie ze strony innych państw. Może okazać się, że kraj sam jest w stanie stworzyć sobie lepszą sytuację materialną dla tej inwestycji. Jeśli nie Unia Europejska będzie starała się znaleźć takie wyjście, aby pomóc Polsce.
Wśród wielu celów Unii jest także taki, aby połączyć w jedna całość wszystkie państwa Europy, aby nie było żadnych większych konfliktów oraz wojen.
Z niecierpliwością czekam na moment, kiedy zostanie ogłoszone, iż Polska przystąpiła do Unii Europejskiej.Podoba się? Tak Nie
Polecane teksty:

Czas czytania: 3 minuty