profil

Opis Krzysia M.E.Letki "Jutro znów pójdę w świat. - Listy"

poleca 85% 1183 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Bohater utworu M. E. Letki ”Jutro znów pójdę w świat. Listy” to Krzyś. Chłopiec ma 11 lat i jest osobą niepełnosprawną, chodzi o kuli.

Jego zainteresowaniem jest kolekcjonowanie znaczków, chciałby się z kimś podzielić swoją pasją. Krzyś nie uczęszcza na lekcje wychowania fizycznego, ponieważ jest cienkim chuchrem. Ma z tego powodu same kompleksy i wstydzi się swojej postury. Boi się odrzucenia przez kolegów z klasy. Zamiast ćwiczeń w szkole wolną godzinę poświęca na czytanie książek. Kiedy czyta pogrąża się w innym świecie, lubi bajki i opowiadania o zwierzętach. Sam też chciałby mieć psa. Istotę, którą mógłby się opiekować i darzyć miłością.

Babcia bohatera jest osobą nadopiekuńczą, bardzo kocha swojego wnuka. Cały czas nazywa go „wnusiem”, czego bardzo nie lubi Krzyś. Babcia z miłości do niego potrafiła nosić za nim tornister do szkoły. Rodzice natomiast chcieliby, aby Krzyś był bardziej samodzielnym chłopcem.

Podsumowując opis naszego bohatera można stwierdzić, że chłopiec ten był niedzisiejszy i nad wyraz spokojny. Miał lęki związane ze swoją chorobą. Pragnął akceptacji swojego otoczenia.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta

Ciekawostki ze świata