profil

"Każda epoka ma swe własne cele i zapomina o wczorajszych snach (...)"

poleca 85% 344 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Postęp cywilizacyjny polega na coraz obszerniejszym i doskonalszym rozwoju nowych form. Ludzie dążący do udoskonalania swojego życia z takim rozmachem, zapominają po prostu o dorobku własnych przodków, poprzednich pokoleń.
Będę starała się bronić tezy, iż każda epoka dąży do coraz to nowszych przedsięwzięć. Udowodnienie słuszności mojego rozumowania nie należy do najprostszych, ponieważ bezapelacyjnie każda epoka ma swoje korzenie w poprzedniej. To dzięki wielu próbom, staraniom, a także za sprawą czasu, powstało tak wiele wynalazków poprawiających komfort naszego życia. Przykładem wynalazcy, któremu zawdzięczamy sztuczne źródło światła jest Thomas Edison, który w 1879 roku dał początek elektryczności. Zadajmy sobie jedno zasadnicze pytanie: Czy osiągnął to wszystko sam? Prawa fizyki, które bez wątpienia ułatwiły mu zadanie zostały odkryte już w dawniejszych czasach, dlatego kolejnym argumentem, który udowodni słuszność mojej tezy jest sformułowanie Prawa Ohma. Współczesna era telewizji, komputerów, telefonii też jest dowodem na rozwój cywilizacji, a korzenie jej tkwią także w przeszłości.
Należy również rozważyć racje przeciwne, iż wszystkie wynalazki począwszy od najdawniejszych, dały początek współczesnym. Przecież wydarzenie początkujące wynalezienie narzędzi, sięga czasów prehistorii. Czy nasi najstarsi przodkowie, gdy tylko się urodzili, posiadali już elektryczność? Z pewnością nie.
Każdy człowiek, w miarę swoich ambicji, dąży do budowania, wzbogacania epoki, w której żyje. Lecz to właśnie poprzez przejmowanie inicjatywy z dorobku przeszłych pokoleń, możemy dostrzec, jak wielkie ma to znaczenie dla nas, naszego życia. Czy w tym przypadku można poddać rozwój cywilizacji subiektywnej ocenie? W całym otaczającym nas świecie dostrzegamy pozytywne, jak i negatywne aspekty. Tak jest również i w tym przypadku. Jednym z tych pozytywnych zjawisk jest mobilizacja społeczeństwa do pogłębiania wiedzy poprzez ciekawość świata. Tak już jest od tysięcy lat i to właśnie dzięki przeszłości powstały współczesne wynalazki, jak i umiejętność korzystania z nich.
Człowiek jest istotą rozumną, dlatego wszelkie pokonywanie barier nie stwarza problemu. Można wręcz powiedzieć, że leży to w jego naturze. Mam nadzieję, że przedstawione argumenty pokazały i pomogły udowodnić słuszność tezy. Można bezwzględnie stwierdzić, iż to przeszłość ukształtowała i wciąż kształtuje teraźniejszość, a zarazem przyszłość świata.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 2 minuty