profil

Z pamiętnika narkomanki - spektakl

poleca 85% 251 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Spektakl "Z pamiętnika narkomanki" odbył się pierwszego grudnia o godzinie 11 na scenie widowiskowej obiektu "Soksir". Reżyser przedstawienia Marek Tercz jest laureatem wielu konkursów, polski poeta i kompozytor.

Aktorzy wstępujący w tej adaptacji to Barbara Cieślik, która wcieliła się w rolę Barbary Rosiek, oraz Aleksander Polak, który pełnił rolę narratora. Spektakl na potrzeby szkolne przygotowało Kieleckie Centrum Kultury.

Wydaje mi się, że Marek Tercz miał znakomity pomysł, aby przedstawić tę książkę w formie przedstawienia teatralnego, ponieważ do nas trafia to, co słyszymy od kogoś w postaci wizualnej. Specjalnie aktorka znajdująca się na scenie była ubrana zwyczajnie, aby przekazać nam, ten problem dotyczy wszystkich.

Muzyka pełniła bardzo ważną rolę, wprawiała wszystkich w nastrój. Scenografia była oszczędna, ale myślę że więcej rzeczy byłoby zbędnych. Stanowiło ją dwa krzesła oraz drewniany stół.

Gra aktorska była znakomita, ponieważ aktorka miała bardzo dobrą dykcję i przekonujący głos. W spektaklu bardzo podobała mi się fabuła, ponieważ była ona prosta, ale i zarazem ciekawa.

Na pewno warto pójść na to przedstawienie, ponieważ jest to wspaniała adaptacja książki, w ciągu godziny zostały przekazane najważniejsze przesłania, całe przedstawienie było zwięzłe, wiadomo było, o co chodzi. Uznaję ten spektakl za bardzo udany i zachęcam do obejrzenia, jak i również gratuluję twórcom pomysłu i wykonania.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta