profil

Każdy potrzebuje przyjaciela - rozprawka

poleca 84% 598 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

W mojej pracy rozważę tezę dotyczącą tematu : Każdy potrzebuje przyjaciela. Jest to zagadnienie, które jest problemem mojej dzisiejszej rozprawki.
Według mnie twierdzenie, że każdy potrzebuje przyjaciela jest prawdą. Wszystko co człowiek robi z przyjacielem jest przyjemnością. Przytoczę kilka argumentów aby potwierdzić swoją tezę:
Rozpocznę od najważniejszego dla mnie argumentu, otóż prawdziwy przyjaciel nigdy nas nie zawiedzie. Pozwolę sobie przytoczyć w tym momencie stare, ale jakże znaczące przysłowie : „Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”.
Otóż przyjaciel zostaje, gdy wszyscy odchodzą, zawsze doradzi, pomoże w trudnej sytuacji. Z przyjacielem nie tylko śmiejemy się ale i płaczemy.
Wiem to z własnego przykładu, ponieważ kiedyś miałam prawdziwą, od serca przyjaciółkę. Nasze kontakty po jej wyjeździe nieco się ochłodziły. Ale nadal mnie wspiera, dzwonimy do siebie, sms-ujemy, utrzymujemy kontakt.
Z kolei przejdę do zagadnienia powierzania komuś swoich sekretów. Czyż nie każdy chce mieć osobę, której może powierzyć swoją tajemnicę? I wierzyć tej osobie, mieć zaufanie do niej, że nikomu nie powie naszej tak bardzo skrywanej tajemnicy? Otóż powiem szczerze - wszyscy szukają takiej osoby lecz tak wiernego i oddanego „tematu na przyjaciela” to tylko ze świecą szukać.
A czy zastanawialiście się kiedyś, co będziecie robić w jakiekolwiek święto : urodziny, sylwester itp. Otóż „szczęściarz” (pozwolę sobie tak określić osobę która ma przyjaciela) nie martwi się takimi sprawami. Oczywiste jest to, że spędzi je z przyjacielem. Przyjaciel zorganizuje nam wspaniałe urodziny, pójdzie z nim na każdą imprezę, chociaż strasznie nie lubi na nie chodzić. Dlaczego? Ponieważ jest przyjacielem i nie zostawi nas w potrzebie.
Nie ulega wątpliwości, że z przyjacielem będziemy się świetnie bawić. Niezależnie od miejsca i godziny. Zawsze nas rozweseli, nawet gdy przed chwilą mieliśmy dosyć życia. W każdej chwili będzie miał dla nas „minutkę”, gdy będziemy potrzebować pomocy w lekcjach, gdy nie będziemy umieli znaleźć wyjścia z trudnej sytuacji.
Uważam, iż powyższe argumenty są wystarczające do potwierdzenia tezy, że każdy potrzebuje przyjaciela. Człowiek mający przyjaciela, nigdy nie zostanie sam, zawsze będzie miał się komu wypłakać, będzie także miał się z kim pośmiać. Otóż na tym właśnie polega przyjaźń.

Czy tekst był przydatny? Tak Nie

Czas czytania: 2 minuty

Ciekawostki ze świata