profil

J.Kochanowski - "O żywocie Ludzkim" - rozprawka na temat: (cyt.)„Nie masz na świecie żadnej pewnej rzeczy”

poleca 84% 1951 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

„Nie masz na świecie żadnej pewnej rzeczy”

Jan Kochanowski w fraszce „O żywocie ludzkim” napisał: „nie masz na świecie żadnej pewnej rzeczy”. Nie potrafię opowiedzieć się za jedną ze stron tego problemu, bowiem z jednej strony nie zgadzam się z tym stwierdzeniem, a z drugiej uważam je za słuszne.

Człowiek niewierzący może powiedzieć, że jest coś czego jesteśmy pewni: śmierć. Każdy kiedyś musi umrzeć. Prędzej czy później czeka go taki los. Rodzimy się i umieramy to jest fakt. Nie zdarzyło się jeszcze przez tyle wieków, żeby jakiś człowiek był nieśmiertelny.

Rozpatrując ten problem ze strony osoby wierzącej można usłyszeć, że śmierci pewni nie jesteśmy. W końcu jest życie po śmierci, a od tego jakie ono będzie zależy jak sprawowaliśmy się podczas ziemskiego życia. Śmierć jest tylko przejściem z życia ziemskiego do życia wiecznego. Jezus został ukrzyżowany i zmarł na krzyżu, ale przecież zmartwychwstał i wstąpił do Królestwa Bożego, gdzie według wierzących żyć będzie wiecznie.

Patrząc na ten problem z tych dwóch stron nie potrafię jednoznacznie ocenić czy jest coś czego możemy być pewni. Rozstrzygnięcie tego sporu czeka na nas dopiero po śmierci...

Czy tekst był przydatny? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta

Ciekawostki ze świata