profil

Czas to dla współczesnego człowieka jedna z najważniejszych wartości

poleca 87% 108 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

We współczesnym świecie czas jest bardzo ważny, mija bezpowrotnie, dlatego staramy wykorzystać się go na wiele sposobów . Nawiązując do tematu, przedstawię kilka argumentów potwierdzających tezę.

Po pierwsze czas , jako wartość największa i najcenniejsza , jest w pewnych sytuacjach niezastąpiony ,nie możemy go zatrzymać. Będąc młodymi ludźmi , pracujemy , gromadzimy dobra materialne , używamy jego do ugruntowania swojej pozycji społecznej i zawodowej . Mówimy wtedy , że "czas to pieniądz" . Pieniądze z naszego powiedzenia nie muszą oznaczać dosłownie środków finansowych , ale można traktować to szerzej , jako wszelkie dobra lub jakieś inne wartości moralne czy kulturowe .

Następnie chciałabym powiedzieć, że dzisiaj czas dla współczesnego człowieka ma bardzo duże znaczenie. Szczególnie dla lekarzy, którzy w pewnych momentach mają tylko kilka minut na uratowanie kogoś przed śmiercią, w tedy jest on bardzo cenny, każda sekunda się liczy. Jedna chwila może zmienić wszystkie inne w naszym życiu.

Warto również zauważyć, że czas jest niezbędny do realizacji planów na przyszłość, marzeń , osiągnięcia celów . Wiele ludzi skarży się, że ma go za mało lub że chciałoby go cofnąć. Jednak nie da się jego już odzyskać. Dlatego tym bardziej powinniśmy dbać o to, aby wykorzystać go jak najlepiej.

Podsumowując wszystko można wywnioskować, że czas ma bardzo wielkie znaczenie i stanowi jedną z najważniejszych wartości. Czy można nie wierzyć w słuszność twierdzenia: „ czas to dla współczesnego człowieka jedna z najważniejszych wartości ”? Uważam, że przedstawione argumenty nie dają ku temu podstaw.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta

Ciekawostki ze świata