profil

"Czas to dla współczesnego człowieka jedna z największych wartości"

poleca 85% 138 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Aby uzasadnić że , czas jest dla współczesnego człowieka jest jedną z najważniejszych wartości , należy zadać sobie podstawowe pytanie : dlaczego jest wartością ? i co rozumiemy pod pojęciem wartość ?
Wartość - oznacza coś , co w sensie absolutnym lub na na gruncie danego zespołu podglądów jest cenne i godne pożądania i co stanowi (winna stanowić) przedmiot szczególnej troski oraz cel ludzkich olężeń , a także kryterium postępowania człowieka !!!
Czas jest niezbędny do realizacji planów , marzeń , osiągnięcia celów . Ponieważ nikt z nas nie wie , kiedy skończy się jesgo czas , staramy wykorzystać się go na wiele sposobów . Będąc młodymi ludźmi , pracujemy , gromadzimy dobra materialne , używamy czasu do ugruntowania swojej pozycji społecznej i zawodowej . Mówimy wtedy , że "czas to pieniądz" . Pieniądze z naszego powiedzenia nie muszą oznaczać dosłownie środków finansowych , ale można traktować to szerzej , jako wszelkie dobra lub jakieś inne wartości moralne czy kulturowe . Czas , jako wartość największa i najcenniejsza , jest w pewnych sytuacjach niezastąpiony . Wiemy ponieważ dobrze , jak ważny jest czas dla lekarza i pacjenta .
W jesieni życia czas pozwala na realizację niespełnionych marzeń . Uważa się że jest on jedynym elementem ludzkiej egzystencji , którego jest zawsze za mało .

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta

Formy wypowiedzi